Nolan’ın Gizemli Filmi Tenet’ten Muhteşem Fragman Geldi

536

İçinde bulunduğumuz Pandemi sebebiyle iptal edilen onlarca yapımın ardından, elimizde kalan son kale pek tabii ki Christopher Nolan!

Gizemli bir hikaye olan Nolan’ın son filmi Tenet filminden yeni fragman geldi. Film, normal planlara göre 17 Temmuz 2020 tarihinde tüm dünyayla aynı anda gösterime girecekti ama şu an Pandemi nedeniyle ne olacağı belli değil. Ama olsundu!

- Reklamlar -

Tenet Filminin Konusu ve Oyuncuları

Tenet filmi uluslararası bir casusluk hikayesini konu olarak alıyor. Olabildiğince gerilim ve gizemi içinde barından filmin oyuncu kadrosu ise tanıdık isimlerden oluşuyor. John David Washington‘ın (BlacKkKlansman) baş rolünde yer aldığı filmde yardımcı oyuncu olarak; Robert Pattinson (Good Time), Elizabeth Debicki (Widows), Dimple Kapadia (Fugly), Aaron Taylor-Johnson (Avengers: Age of Ultron), Michael Caine (The Dark Knight Rises) ve Kenneth Branagh (Dunkirk) yer alıyor.

Christopher Nolan tarafından yazılan film IMAX’te gösterilmek üzere tüm düzenlemeleri yapılmış ve 70mm’lik olarak çekilmiş. Bu da demek oluyor ki “YENİ BİR BAŞYAPIT GELİYOR!”

Bildiğiniz üzere, ünlü yönetmeninin 2001 yılındaki ilk bağımsız filmi olan Memento‘dan sonra yükselişi hiç durmadı. Devamında ise Insomnia ile adından söz ettirmeye devam etmişti. Ama asıl patlamayı 2005 yılında Batman Begins ile yapmıştı ve artık o da efsaneler arasında yerini almıştı. Öyle bir yönetmen düşünün ki, 200 Milyon Dolar gişe hasılatının altında sadeece 1 tane filmi olsun. Bu arada onun da The Prestige olması da üzüyor ama olsun! The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Inception, Interstellar ve son olarak Dunkirk ile gönüllerimizi fethetmeyi başarmış birisinden bahsediyoruz!

Son olarak filmde biraz fazla Inception havası da olması bizi çoook mutlu etti. Sizi de edecektir. Umarız vizyon tarihinde bir değişiklik olmaz da bu filmi 17 Temmuz’da izleyebiliriz. Merakla bekliyoruz efenim!

Tenet Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikTarih Yazan Filmlerin Çekildiği 60 Mekan
Sonraki İçerikBayramda Başlayıp Bitirebileceğiniz 10 Netflix Dizisi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)