Yılın Korku Filmi: The Lodge’dan Fragman Yayınlandı

466

Sundance Film Festivali‘nde çoğunluğun beğenisini alan övgülere boğulan ve “Yılın Korku Filmi” olarak gösterilen The Lodge filminden fragman geldi. 2014 yılında vizyona giren Goodnight Mommy ile ödüllere doymayan Severin Fiala ve Veronika Franz‘ın yazıp yönettiği film yine sizi oturduğunuz koltuklara yapıştıracağa benziyor!

Bildiğiniz üzere korku filmlerinin vazgeçilmesi Sundance Film Festivali’dir. Eğer oradan beğeni alarak ayrılırsanız “OH BE!” diyebilirsiniz. Bunu da bir fırsat bilen yönetmenler tüm hünerlerini sergilemek için birbirleriyle yarışır. Mesela 2017 yılına damgasını vuran Get Out ve 2018’in akıllara kazınan sahneleriyle Hereditary filmlerini prömiyerini bu festivalde yapmış ve beğenileri toplamıştı.

- Reklamlar -

The Lodge Filminin Konusu

Yılın en iyi korku filmi olması beklenen The Lodge filmi Grace’in (Riley Keough) evlilik planları yaptığı Richard’ın çocuklarıyla güzel tatil için gittikleri bir dağ evinde geçiyor. İkinci baharını yaşamak isteyen Richard “Grace ve çocuklar arasındaki ilişki iyi gidiyor ya” diye düşündüğü sıralarda dağ evinin çevresinde çok garip ve korkunç bir takım olaylar yaşanır. Bu sırada çocuklar her ne kadar sorunsuz görünüyor olsa da babalarının Grace’ten ayrılması için de ufaktan baskıya başlamışlardır. Dağ evinin dışında ne olduğunu anlamaya çalışırlarken Grace’in karanlık geçmişiyle yüzleşmeye başladığını gözlemleriz.

The Lodge filmin oyuncu kadrosunda ise; Riley Keough, Richard Armitage, Jaeden Martell, Lia McHugh ve Alicia Silverstone gibi isimler yer alıyor.

Sundance Film Festivali’nden sonra 22 Ağustos’ta İtalya’da vizyona girecek olan The Lodge filminin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil. Şimdi sizi bu sarsıcı hikayenin ilk fragmanı ile baş başa bırakıyoruz.

The Lodge Filminin Fragmanı

Önceki İçerikNetflix’in Yeni Bilim Kurgu Filmi I Am Mother İlk Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikDaisy Ridley’li Ophelia Filminden Yeni Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)