Deadpool’dan Yılbaşı Hediyesi Fragman Geldi

1849

İki büyük çizgi roman yayımcısı Marvel ve DC belki bilerek belki de istemsiz olarak tarihleri boyunca birbirlerinden karakterler ve hikayelerde bolca esinlenmişlerdir. 91 senesinde çıkan Deadpool (Wade Wilson) da bu şekilde DC’nin Deathstroke‘nin parodisi olarak yaratıldı. Öyle ki ismi, kıyafetleri, kullandığı silahlara kadar benzerler. Parodi olarak yaratılmış olduğundan mütevellit sadece dördüncü duvarı yıkmakla kalmayıp bol şakacı, her şeyi dalgaya alan ve kafadan bir kaç tahtası eksik bir karakter oluştu. Bu nedenle çizgi roman beğenen, beğenmeyen herkes bu adamı seviyor, çünkü kendisinin de dile getirdiği gibi o sıradan bir kahraman değil.

Filminin de bu yönde olacağını zaten biliyorduk; başrol Ryan Reynolds bunu her seferinde dile getiriyor. Fragman da bunun ne kadar doğru olduğunun kanıtı gibi.

Deadpool Fragmanından Gözümüze Çarpanlar

9Deadpool’un Kılıcıyla Gözümüze Batırdığı Sahneler

Deadpool'dan Yılbaşı Hediyesi Fragman
- Reklamlar -

İlk sahneden neden bu durumda olduğunu, neden yılbaşına özel olmamakla birlikte kırmızı spandex bir kostümle gezindiğini ve bir süper kahramanın aksine neden birini kebap gibi iki kılıcına serdiğini anlatıyor. Sürekli tekrarladığı gibi, sıradan değil ve bu sıradan bir süper kahraman filmi değil.

Önceki İçerikBridget Jones’un Bebeği Filminden 14 Yeni Fotoğraf
Sonraki İçerik25 Aralık’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi