Deadpool’dan Yılbaşı Hediyesi Fragman

0
1470

İki büyük çizgi roman yayımcısı Marvel ve DC belki bilerek belki de istemsiz olarak tarihleri boyunca birbirlerinden karakterler ve hikayelerde bolca esinlenmişlerdir. 91 senesinde çıkan Deadpool (Wade Wilson) da bu şekilde DC’nin Deathstroke‘nin parodisi olarak yaratıldı. Öyle ki ismi, kıyafetleri, kullandığı silahlara kadar benzerler. Parodi olarak yaratılmış olduğundan mütevellit sadece dördüncü duvarı yıkmakla kalmayıp bol şakacı, her şeyi dalgaya alan ve kafadan bir kaç tahtası eksik bir karakter oluştu. Bu nedenle çizgi roman beğenen, beğenmeyen herkes bu adamı seviyor, çünkü kendisinin de dile getirdiği gibi o sıradan bir kahraman değil.

Filminin de bu yönde olacağını zaten biliyorduk; başrol Ryan Reynolds bunu her seferinde dile getiriyor. Fragman da bunun ne kadar doğru olduğunun kanıtı gibi.

- Reklamlar -

Deadpool’un Kılıcıyla Gözümüze Batırdığı Sahneler

deadpool

İlk sahneden neden bu durumda olduğunu, neden yılbaşına özel olmamakla birlikte kırmızı spandex bir kostümle gezindiğini ve bir süper kahramanın aksine neden birini kebap gibi iki kılıcına serdiğini anlatıyor. Sürekli tekrarladığı gibi, sıradan değil ve bu sıradan bir süper kahraman filmi değil.

Kanser

deadpool

Wade Wilson ölümcül kanseriyle nasıl baş edeceği sırada kendisine hem bu kanseri yenme hem de kendisini bu süreçte süper kahraman olma teklifi verilince hayır diyemez. Mutasyonlu hücreleri her türlü hastalığı yenebilecek ve onu neredeyse ölümsüz yapacaktır. Tabii hiçbir şeyin karşılıksız olmadığını bir sonraki sahnelerde de görüyoruz.

Deneyler

deadpool

Deadpool karakterine aşina olanlar güçlerini zamanında Wolverine‘nin de dahil olduğu Weapon-X programından elde ettiğini bilir. Filmde de belli ki bu kullanılmış çünkü çeşitli deneylere maruz kalan tek kişi kahramanımız Wade Wilson değil.

Süper-Köle

deadpool

İşler karışıyor. Çünkü filmin kötüsü olduğu belli olan Ajax tarafından Wade’nin bir süper kahraman olarak değil, süper köle olarak tasarlandığı söyleniyor. Bu durumun aynısı Wolverine için de geçerliydi, Weapon X pek de sözünü tutan bir kuruluş değil. Ajax karakteri şimdilik normal bir insana benzese de çizgi romanlarda daha farklı bir yapısı var. Belki filmin ilerleyen dakikalarda başkalaşmış şekilde görebiliriz.

Best Girl

deadpool

Wade bu halde olmak istemediğini, süper kahraman olmayı düşünmediğini ve zaten olamadığını açıkça belirtiyor; ama en büyük düşmanınız en sevdiğiniz kadını elinizden alırsa işler değişir. Bu sahnede gördüğümüz Wade’nin kız arkadaşı Vanessa Carlysle nam-ı diğer Copycat. Karakter filmde nasıl yansıtılacak, süper güçlerini kazanacak mı bilemiyoruz; fakat Deadpool onu kurtarma pahasına kan gölü yaratmaya niyetli gibi.

Colossus! ve Negasonic Teenage Warhade?

deadpool

Duyurulduğundan beri filmin heyecan metresini ikiye arttıran Colossus‘u tüm ihtişamıyla görüyoruz. Asıl ekibinden ayrılıp neden Deadpool’a kadar geldiği bilinmiyor, göreceğiz. Yanında ekipten bir diğer karakter Negasonic Teenage Warhade var. İsmi ne kadar zorlama olsa da kendisinin güçlerine birinci elden tanık oluyoruz ve hafife alınacaklar gibi değil. Karakter çizgi romanlarda pek ön planda değil o yüzden filme nasıl yansıtılacak merak konusu.

X-MEN!

deadpool

Filmlerinin başarısına göre Deadpool’un X-Men filmlerine dahil edilmesi gibi söylentiler vardı. Şu anki X-Men serisinin geçmişte geçmesi ve ekibin olgunlaşmaması nedeniyle bu filmde karşılaşacağımızı sanmıyorum. Yine de Colossus’un X-Men‘de olduğunun bilinmesi ve Deadpool’un onlardan bahsetmesi bile ihtimalleri arttırıyor. Umarız böyle bir şey gerçekleşir ve kendisinin Professor X ve Wolverine ile muhabbetlerini dinleriz.

Filmin her sahnesi Deadpool’un çene çalmasıyla ve esprileriyle geçiyor, bunun üzerine bir de süper kahraman filmlerinde alışık olmadığımız seviyede kanlı aksiyon sahneleri olunca gerçek Deadpool tadına ulaşacağımız hissi kat kat artıyor. Umarız filmden de aynı tadı alırız.

Deadpool 12 Şubat 2016da sinemalarda.

İzlemek isteyenler için sansürlü Deadpool Green Band fragman:

Bu da Deadpool’un deyimiyle annesinden izin alabilenler için sansürsüz red band fragman:

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz