Dheepan Filminden Fragman Geldi

1038

1 Ocak 2016‘da yılın ilk filmi olarak vizyona girecek olan yapım; Tam anlamıyla bir dram. Ödüllü yönetmen Jacques Audiardın Cannes’ın en büyük ödülü Altın Palmiye‘yi kazanan son filmidir.

Dheepan’ın baş rollerini Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan ve Claudine Vinasithamby üstleniyor. Jacques Audiard aynı zamanda De battre mon coeur s’est arrêté ve Un prophète filmleriyle de BAFTA’da Yabancı Dilde En iyi Film ödüllerinin de sahibi olmuştu.

- Reklamlar -

Coen Kardeşler ve Xavier Dolan gibi usta isimlerin yer aldığı Cannes jürisinden büyük beğeni toplayan dram, 2016’ya güzel bir giriş yapmamızı sağlayacak. Fransız yapımı film 6. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde gösterime sunuldu ve oldukça beğeni aldı. Filmin IMDB puanı 7.2.

Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alan film; Sri Lanka’da sona eren iç savaştan kaçabilmek için bir kadın ve bir kız çocuğuyla bir aileymiş gibi davranarak mülteci olarak Fransa’ya gelen Dheepan‘ın hayatını ele alıyor. Paris dışında bir eve yerleştirilerek bir yandan göçmen olarak kültür çatışmasını aşmaya çalışıyor bir yandan ise ailevi meselelerle uğraşmayı öğreniyor.

Dheepan Filminin Fragmanı

Önceki İçerikSüper Kahramanlar Yaşlandıklarında Nasıl Olurlardı?
Sonraki İçerikTrainspotting 2 Filmi 2017 Yılında Geliyor
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.