Doctor Sleep The Shining’in Devamı Olarak Geliyor

844

Doctor Sleep, Stephen King‘in tüm zamanların en çok satan kitabı olan Medyum’un (The Shining) devamı olarak 2013 yılında yazdığı ve filmdeki küçük çocuk olan Danny Torrance’ın Doktor Uyku olarak tekrar karşımıza geldiği bir romandır.

Doctor Sleep Konusu

Danny, çocukluğunda ailesiyle birlikte kış tatilini geçirdiği Overlook Oteli’nin sakinlerinden bir türlü kurtulamamıştır. Yıllar boyu bir şehirden diğerine sürüklenen hayatı tam anlamıyla bir türlü düzene girememiştir. En sonunda ufak bir kasaba olan New Hampshire’a yerleşir. Bir bakım evinde işe girip, içinde kalan son parıltısını da ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Danny Torrance’a “Doktor Uyku” lakabını verirler.

- Reklamlar -

Danny kısaca Dan, daha önce kimsede görmediği bir parıltıya ve ışığa sahip olan Abra Stone’la tanıştığında geçmişiyle de barışır. Fakat bir sorun vardır; Abra’nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girmesi gereklidir.

Doctor Sleep The Shining'in Devamı Olarak Geliyor

Doctor Sleep Senarist ve Yapımcıları

Stephen King‘in bu romanı The Shining gibi milyonlarca kişiye ulaşmış bir hikaye olması sebebiyle izleyicisini ve okurlarını üzmeyecek bir uyarlama ile beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor. Filmin senaryosu A Beautiful Mind filmi ile En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ına sahip olan ve I am Legend gibi fütüristik bir hikaye ile de adından söz ettiren ünlü senarist Akiva Goldsman tarafından uyarlanacak. Yapımı şirketi olarak Warner Bros. Pictures tarafından üstlenecek devam filminin yapımcılıklarını ise Jon Berg (Daha önce Tomb Raider rebootunu da yapmıştı) ve Jon Gonda yapacak.

Şu sıralar Stephen King‘in başka bir romanı olan The Dark Tower‘ın üzerine çalışan Akiva Goldsman’ın bu iş için biçilmiş kaftan olduğu da su götürmez bir gerçektir.

Merakla detayları bekliyoruz.

Önceki İçerikMads Mikkelsen Doctor Strange’in Gizli Kahramanı
Sonraki İçerikBlood Father Filminin Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)