Jim Carrey The Shining’in Başrolünde Oynasa Nasıl Olurdu?

477

Deepfake adında bir yapay zeka yazılımı ile efsaneler efsanesi The Shining‘in başrolü Jack’in yüzü, Jim Carrey‘in yüzü ile değiştirildi. Video yayınlandığı anda bir çığ etkisi ile “Acaba bir parodi mi izliyoruz?” algısı yarattı.

Son yılların yükselen trendi olan yapay zekanın geldiği son nokta olan Deepfake teknolojisi birbirinden ilginç videoların ortaya çıkmasını sağlıyor. Çok yüksek kalitede donanım isteyen bu teknoloji ile istediğiniz kişinin yüzünü istediğiniz videoya kolayca montajlayabiliyorsunuz. Buraya kadar her şey normal görünürken, konuya farklı bir açıdan bakan Ctrl Shift Face YouTube kanalı bir anda gündeme oturdu.

- Reklamlar -

Jim Carrey, Jack Torrance Olursa?

The Shining filminde Jack Nicholson‘ın muhteşem oyunculuğu ile ikon hale gelen Jack Torrance rolünde başarılı oyuncu Jim Carrey‘i görseydiniz ne düşünürdünüz? İşte Ctrl Shift Face adındaki ekip bunu düşünerek harika bir işe imza atmış. 1-2 sekans haricinde gerçekten harika bir soruç elde eden ekibi alkışlamak gerekiyor.

Ctrl Shift Face, bu videoyu hazırlamak için Jim Carrey’nin eski filmlerindeki yüz ifadelerini alarak DeepFaceLab adlı programa yükleyerek bu sonuca ulaşmış. Yukarıda da söylediğimiz gibi böylesine bir çalışma için gerçekten donanım olarak çok üst düzeyde bir bilgisayara ihtiyacınız var. Ctrl Shift Face, bunu da kanıtlarcasına Daily Dot’a yaptığı şu açıklamada 3-4 gün sürdüğünü belirtmiş.

Ustalar ustası Stanley Kubrick‘in dünya sinemasına armağan ettiği The Shining ile ilgili ne olsa beğenirdik tabii ki ama bu çook güzel olmuş.

Son olarak; 23 Numara gibi psikolojik gerilim türünde de izlediğimiz ve başarılı bir performans sergileyen Jim Carrey’nin The Shining’de de rol alsa fazla sırıtmazmış gibi geliyor değil mi?

Jim Carrey, The Shining’te Başroldeki Jack Rolünde Oynasaydı

Önceki İçerikMalefiz 2: Kötülüğün Gücü’nden Yeni Fragman Geldi
Sonraki İçerikMillie Bobby Brown Marvel Sinematik Evrenine Giriyor
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)