Doctor Sleep’in Yönetmeni Stephen King’in Revival Hikayesi ile Geliyor

541

Doctor Sleep filminin yönetmeni Mike Flanagan, Stephen King‘in 2014 yılında yayınlanan Revival romanını beyaz perdeye uyarlamak için kolları sıvamış.

Mike Flanagan Revival’ı Beyaz Perdeye Uyarlıyor

Son olarak Stephen King’in The Shining devam filmi Doctor Sleep ile adından söz ettiren Mike Flanagan uyarlamalarına devam ediyor. Gişede bekleneni bulamayan ve dünya genelinde 72 milyon dolar hasılat elde eden Flanagan bu defa başarıyı yakalayacağına eminmiş. Gerçi IMDB’de 7.4, Rotten Tomatoes’ta %77 puanı almasına rağmen gişe hasılatında isteneni verememiş olması belli ki Warner Bros. Ekibinin moralini bozmuş.

- Reklamlar -

Revival Romanının Konusu

Rahip olan Charles Jacob, karısı ve çocukları ile yeni atandığı kasabaya gider. Burada görevini yapmaya başlayan Charles, yaşanan korkunç bir kaza sonucu karısı ve oğlunu kaybedince inancını yitirir. Artık zamanını elektrik akımı ile deneyler yaparak geçiren Charles, bir şifacı kimliğine bürünür. Bu durum çok geçmeden geri dönüşü mümkün olmayan kötülüklere yol açar.

Revival filminin senaryosu için çalışmalarını devam ettiren Mike Flanagan, aynı zamanda filmi yönetmek istediğini de Warner Bros.’a iletmiş. Daha önce Doctor Sleep ve The Haunting of Hill House gibi yapımlarda birlikte çalıştığı Trevor Macy ile bu filmin hakkını verebileceğini düşünen Flanagan, bakalım nasıl bir yapım ortaya koyabilecek.

Ve bakalım gişede beklediğini bulabilecek mi?

Önceki İçerikJames Cameron’dan Avatar 2’ye Ait Yeni Fotoğraflar Geldi
Sonraki İçerikNarnia’nın Devam Filmleri İçin Netflix’e Baskı Sürüyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)