The Shining’in Devamı Doctor Sleep’ten Kamera Arkası Görüntüleri

548

Gözümüzün nuru Stanley Kubrick‘in Dünya Sinemasına miras bıraktığı The Shining filminin siz de hastalarından biriyseniz Doctor Sleep‘i de merakla bekliyorsunuzdur. Çünkü The Shining’i bitirdikten sonra Room 237’i falan izleyip ezberlemişsinizdir.

Doctor Sleep 22 Kasım’da Geliyor

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı ve Oyun filmi ile geçen yıla Netflix’te damgasını vuran Tepedeki Ev dizisi ile adını korku dünyasında duyuran Mike Flanagan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmi merakla bekleyenlerin sayısı epey fazla! Ülkemizde 22 Kasım‘da vizyona girecek olan Doctor Sleep, The Shining’in küçük çocuğu Danny Torrance’ın yaşadığı korku dolu anları konu alıyor.

- Reklamlar -

Doctor Sleep Filminin Konusu

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

Doctor Sleep filminin başrolü olan Danny Torrance‘ı Ewan McGregor canlandırırken; Rececca Ferguson, Kyliegh Curran, Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind ve Bruce Greenwood da gibi oyuncular da filmin oyuncu kadrosundaki diğer isimler.

Merakla 22 Kasım’ı bekliyoruz. Filmin ilk fragmanını henüz izlememişler var ise onları da şuraya alalım…

Doctor Sleep Filminin Kamera Arkası Görüntüleri

Önceki İçerikJoker İlk Haftasında 248 Milyon Dolar Gişe Hasılatı Yaptı
Sonraki İçerikDwayne Johnson ve Emily Blunt’lı Jungle Cruise’dan İlk Fragman
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)