Elvis and Nixon Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

851

Elvis and Nixon‘ın hikayesi daha önce hiç bir yerde anlatılmamış, konuşulmamış gerçek bir hikaye! Rock’n Roll’un kralı olan Elvis Presley ile dönemin Amerika başkanı olan Richard Nixon’ın oval ofiste bir araya gelmesi bakalım nasıl işlenmiş…

Amerikan Güzeli ve Olağan Şüpheliler filmleriyle En iyi Başrol Oyuncusu Oscar ödüllerinin sahibi olan ünlü oyuncu Kevin Spacey‘in Richard Nixon’ı, Revolutionary Road filmiyle En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar ödülü adaylığı bulunan Michael Shannon’ın Elvis Presley’i canlandırdığı filmin detaylarına geçiyoruz.

- Reklamlar -

Elvis Presley‘in doğum günü olan 8 Ocak’ta IMDB tarafından yayınlanan Elvis and Nixon fragmanı ile harika bir sürpriz ile karşılaştık. Amazon Studios ve Bleecker Street Media’nın yapımcılığını yaptığı filmin yönetmenliğini Liza Johnson yaparken IMDB’nin yayınladığı özel fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Elvis and Nixon filmi dünyanın en güçlü iki adamının Oval Ofis’te bir araya nasıl geldiğini; Neler konuştuklarını ve zirvede nasıl bu kadar yer aldıklarını konuştukları; Dertleştikleri sırada bu duruma şahit olanların ağzından anlatılanları konu olarak alıyor. Fragmanı izlerken “Bu nasıl Elvis lan!” diye içinizden geçireceğinize adım gibi emin olduğum film; 21 Aralık 1970 sabahında gerçekleşen bu efsanevi hikayede Rock’ n Roll’un Kralı (Shannon) dünyanın en güçlü adamı olan Başkan Richard Nixon (Spacey) ile görüşmek için Beyaz Saray’a gelişi ile başlıyor. Yardımcıları tarafından Elvis’e söylenen “Masasında şekerlemeleri ve kolası var. Sakın bunlara dokunma ve sakın yiyeyim, içeyim deme” gibi yönlendirmelerini de başarısız olmuş, Elvis bildiğini okumuş ancak Başkan’ın sevgisini kazanmış (En azından fragmanda öyle görünüyor) Bu görüşme ikili tarafından sır gibi saklanmış ve hiç bir yerde konusunu geçirmemişler.

Yardımcı oyuncular arasında ise; Evan Peters, Alex Pettyfer, Colin Hanks, Johnny Knoxville, Tracy Letts ve şarkıcı Sky Ferreira yer alırken; Elvis and Nixon filminin yönetmenliğini Liza Johnson (Hateship Loveship) yaparken; Senaryo uyarlaması Joey Sagal, Hanala Sagal ve oyuncu Cary Elwes’a (The Princess Bride) aittir.

Elvis and Nixon Amerika’da 15 Nisan tarihinde vizyona girecekmiş.

Elvis and Nixon Fragmanı

Önceki İçerikThe Dresser TV Filminin Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerikColonia Filminden Yeni Fragman ve 19 Fotoğraf Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)