In the Heart of the Sea Fragmanı Yayınlandı

1202

Kadrosunda Chris Hemsworth (Rush, Thor), Benjamin Walker (Abraham Lincoln: Vampire Hunter, Flags of Our Fathers), Cillian Murphy (Batman Begins, Inception), Ben Wishaw (I’m Not There, Cloud Atlas), Tom Holland (Captain America: Civil War, The Impossible), Brendan Gleeson (Edge of Tomorrow, The Company You Keep) ve Jordi Molla’nın (Riddick, Bad Boys 2) yer aldığı ve Ron Howard’ın yönetmenliğini yaptığı In the Heart of the Sea filminin fragmanı Warner Bros. tarafından yayınlandı.

1820’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu köşesine verilen bir isim olan Yeni İngiltere’de gerçekleşen bu olaya kimse inanmamaktadır. Film, devasa bir balinanın intikam almak için Essex isimli bir Balina Avcı gemisini batırmasını konu almaktadır. In the Heart of the Sea filmindeki gerçek bir hayatta kalma savaşı Melville’in Moby-Dick hikayesinden uyarlanmıştır.

- Reklamlar -

Her ne kadar bu hikayenin tamamını konu olarak almamış olsa da filmde geride kalan mürettebatın yaşadığı zorluğu ve denizdeki mücadelesini farklı bir şekilde işleyerek az da olsa empati yapabilmemizi sağlamışlar.

Büyük fırtınaların, açlığın, hayatta kalmanın zorluğu ve yol gösterecek bir önderin, kaptanının olmaması gibi konuların işlendiği film ülkemizde 11 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek.

Post-apokaliptik bir konuya sahip gibi görünse de bu ve benzeri filmler ülkemizde hep iyi bir teveccüh görüyor. Bakalım In the Heart of the Sea nasıl tepki alacak?

In the Heart of the Sea Filminin Fragmanı

Önceki İçerikMad Max: Fury Road (2015) Film İncelemesi
Sonraki İçerikWarcraft Filmi İçin Fragman Beklenirken Afiş Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)