Inferno Filminden Bir Trailer Geldi

777

Inferno filminin ilk fragmanı öncesi bir teaser filmin Facebook hesabından geldi. İlk fragmanı yarın yayınlayacağının duyurulduğu bu videoda filme ait bir takım görüntülere de şahit olmuş olduk.

Ron Howard tarafından yönetilecek olan Inferno filmi, Dan Brown kitaplarının Simgebilim uzmanı olan kahramanı Robert Langdon’un gözlerini bir hastane odasında açmasıyla başlıyor. Son olarak Harvard Üniversitesi’ndeki bir anısını hatırlayan Robert Langdon, kendini bir anda başından vurulmuş ve son 48 saat içinde hiçbir şey hatırlamaz bir halde İtalya’da buluyor. Ne olup bittiğini anlamaya çalışırken hastanede saldırıya uğruyor ve bu saldırıdan genç bir doktorun yardımıyla kurtuluyor. Sonra cebinde üzerinde tehlikeli bir simge taşıyan cihaz bulmasıyla devam ediyor. Ülkesinin konsolosluğundan yardım isteyen fakat yardım yerine kendisini öldürmeye çalışan kişiyi karşısında bulan Langdon kendi ülkesinin de kendini öldürmeye çalışması ile bir şok daha yaşıyor ve genç fakat sıra dışı zekası olan doktor ile işin gerçeğini çözmek için yine simgelerde gizli olan ipuçlarının peşine düşüyor.

- Reklamlar -

2006 yılında vizyona giren The Da Vinci Code, 2009 yılında Angels & Demons ile devam edip son olarak Inferno‘ya (Diğer bir adıyla Cehennem) geldi. Başrolünde diğer filmlerde olduğu gibi Tom Hanks’in yer aldığı filmde kendisine Oscar adaylığı bulunan Felicity Jones (The Theory of Everything) Dr. Sienna Brooks, Irrfan Khan (Life of Pi) Harry Sims (Polis Şefi rolünden hatırlarsınız), Omar Sy (The Intouchables) Christoph Bruder ve Sidse Babett Knudsen (Borgen) Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Elizabeth Sinskey rolüyle karşımıza çıkacak. Ben Foster (Lone Survivor) ise filmin baş düşmanı olarak yukarıda ismi sayılan isimlerin başına bela olacak.

Yapımcılığını The Imagine Entertainment’ın üstlendiği filmin senaryosu Dan Brown’un romanından David Koepp tarafından uyarlanmıştır. Filmin Yönetici Yapımcıları Dan Brown, Anna Culp, Bill Connor ve David Householter’dır. 28 Ekim’de vizyona girecek olan filmin yarın yayınlanacak ilk fragmanını merakla bekliyoruz.

Inferno Filminin Teaser Trailer Videosu

Önceki İçerikCaptain America: Civil War Fragmanı 8-Bit Olsaydı
Sonraki İçerik2 Yaşındaki Oğlunu Darth Vader ile Uyandırmaya Çalışan Baba
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)