Kayıp Balık Dory Filminden Yeni Fragman Geldi

1630

Kayıp Balık Dory, Kayıp Balık Nemo filminden tanıdığımız ve şirin unutkanlığıyla gönlümüzü kazanan maviş bir balıkcık. Yepyeni fragmanında da bu özelliğinden bahseden Dory, Disney/Pixar’ın uzun süredir beklenen animasyonlarından bir tanesi.

Dory’i ünlü şovmen Ellen DeGeneres’in seslendireceği filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. Biz filmin biraz detaylarına girelim.

- Reklamlar -

Pixar’ın The Good Dinosaur (İyi Bir Dinazor) filminin 2015 yılında (Dünya genelinde) vizyona girmesinden dolayı Kayıp Balık Dory’i biraz ileri bir tarihe iteklemek zorunda kalan Disney’in bu film için beklentileri de epey fazla.

Kayıp Balık Nemo filminden sonraki 6 ayın anlatıldığı bu devam filmi, Marlin’in aşırı unutkan yol arkadaşı Dori’nin hikayesini anlatmaktadır. Kocaman okyanusta yolunu kaybeden, evine ve ailesine kavuşmak için yollara düşen Dori’nin yine belalar başından eksik olmayacak.

Kayıp Balık Dory filminde eksi filmden Nemo (Hayden Rolence), Marlin (Albert Brooks) ve Balıkçı Teknesi Çalışanları gibi bazı eski karakterleri de göreceğimiz filmin senaryosu ve yönetmenliğini Kayıp Balık Nemo ve Wall-E filmleriyle Yılın En iyi Animasyon Filmi Oscar ödüllerini alan Andrew Stanton yapmaktadır. Orijinal seslendirici ekibinde ise Kaitlin Olson’ın Destiny’i Diane Keaton’ın Jenny, Ellen DeGeneres’in Dory, Ed O’Neill’ın Hank, Ty Burrell’ın Bailey, Albert Brooks’un Marlin, Eugene Levy’nin Charlie ve Hayden Rolence’ın Nemo’yu seslendireceğini eklemek isteriz.

Kayıp Balık Dory 17 Haziran 2016 tarihinde vizyondaki yerini alacak. Yeni fragmanını aşağıda bulabileceğiniz film ile ilgili ayrıca az önce Disney*Pixar Ellen DeGeneres’in doğum gününü de kutladı.

Kayıp Balık Dory Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikStar Wars Filmleri ve Marvel Filmleri Sonsuza Kadar Devam Edecek
Sonraki İçerikRing Squad Tüm İhtişamıyla Karşınızda
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)