Star Wars Filmleri ve Marvel Filmleri Sonsuza Kadar Devam Edecek

1125

Star Wars filmleri ve Marvel filmlerinin sonsuza kadar devam edebileceğini Newsbeat‘e verdiği röportajda söylemiş. Bizim için hava hoş, hikayeler güzel oldukça (!) izlemelere doymayız biz!

Star Wars Filmleri ve Marvel Filmleri Sonsuza Kadar Devam Edecek

- Reklamlar -

Star Wars: The Force Awakens ile özellikle sevenlerini üzen ancak dünya genelinde 1.9 milyar dolar gişe hasılatı elde ederek ortalığı sallayan Disney’in patronu Bob Iger, Star Wars ve Marvel filmlerinin sonsuza kadar devam edeceğini açıklamış.

Rogue One: A Star Wars Story, Star Wars: Episode VIII, Star Wars: Episode IX ve Genç Han Solo’nun hikayesinin anlatılacağı filmlerin de devamının gelecek olmasına “Sevinmedik!” desek yalan olur, taş oluruz.

Star Wars Filmleri Sonsuza Kadar Devam Edecek

Newsbeat’e verdiği röportajda “Şu an planlarımızda 5 tane Star Wars filmi  – Episode VII: The Force Awakens da dahil – var. Bunlar yapım ve prodüksiyon aşamasında” diyen Disney patronu Bob Iger; “Ne sıklıkla olur, hangi yıllarda olur bilemiyorum ama daha fazlası gelecek buna emin olabilirsiniz” demiş.

Iger’ın bu açıklamaları size de biraz garip gelmedi mi? Yani “ne zaman olur, hangi sıklıkta olur” gibi yuvarlak cümleler ve dünyadaki tüm fanların gözünün içine baktığı bir adamın bu cümleleri sarf etmesi…Bilemedim… Disney zaten daha önce hali hazırda isimleri bile olan bazı filmlerinin çıkış tarihlerini paylaşmamış mıydı? Alkollüyken mi yaptı acaba bu açıklamayı?

Rogue One: A Star Wars Story‘nin 16 Aralık 2016, Star Wars: Episode VIII‘nin 15 Aralık 2017, İsmi henüz belli olmayan Han Solo filmi 25 Mayıs 2018 ve Episode IX‘in ise 2019 yılında geleceğini biliyoruz mesela?

Neyse efendim gelelim Marvel filmleriyle ilgili kısıma:

Marvel filmleri ile toplamda 9 milyar gişe hasılatı elde ettiklerini ve bunun için şapka çıkarmak gerektiğini söyleyen Iger, “Yüzlerce karakterin yüzlerce hikayesi var. Biter mi hiç?” demiş.

Marvel’ın takviminde ise en erken Captain America: Civil War 6 Mayıs 2016 tarihinde gelecek iken devamı şu şekilde; Doctor Strange 4 Kasım 2016, Guardians of the Galaxy Vol. 2 5 Mayıs 2017, Sony ile birlikte yaptıkları ismi henüz belli olmayan Spider-Man Filmi 7 Temmuz 2017, Thor: Ragnarok 3 Kasım 2017, Black Panther 16 Şubat 2018, Avengers: Infinity War Part I 4 Mayıs 2018, Ant-Man and The Wasp 6 Temmuz 2018, Captain Marvel 8 Mart 2019, Avengers: Infinity War Part II 3 Mayıs 2019 ve Inhumans 12 Temmuz 2019 tarihinde bizlerle olacak. Henüz ismi açıklanmayan ancak çıkış tarihlerini bildiğimiz üç film daha var. Bu tarihler ise 1 Mayıs 2020, 10 Temmuz 2020 ve 6 Kasım 2020.

Önceki İçerik26 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikKayıp Balık Dory Filminden Yeni Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)