Maz Kanata Kamera Arkası Görüntüleri Geldi

769

Maz Kanata, Star Wars: The Force Awakens‘ta Lupita Nyong’o‘nun canlandırdığı ve serinin 7. filminin en sevilen karakteriydi. 1000 yılı aşkın süredir yaşıyor ve her konu hakkın bilgi sahibi olmasının yanına Wookie’leri de seviyor olmasıyla bize Usta Yoda’yı hatırlatan bu sevimli karakterin geçtiğim hafta Amerika’da satışa çıkan Blu-ray/DVD diskinin içerisinde de yer alan kamera arkası görüntülerinden bir tanesi de Maz Kanata ile ilgiliymiş. (Ülkemize henüz gelmediği için bu konuya şu an fazlasıyla Fransızız)

Lupita Nyong’o’nun Twitter’dan yaptığı bu paylaşıma bir de #MazMonday hashtagi eklemesi de pek tabii ki gözlerden kaçmadı. Karaktere olan sevgisine ve aidiyet duygusuna hayran kaldığımız Lupita’yı bir kez daha ayakta alkışlamamız gerektiğini düşünüyoruz.

- Reklamlar -

Industrial Light & Magic (ILM) adı verilen bir teknik ile yapılan bu yüze yerleştirilen noktaların anlamlı bir hale geliyor olması bizlere yıl 2016 olmasına rağmen hala büyüleyici geliyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce aynı teknikle Hobbit filmindeki Smaug karakterine bürünen Benedict Cumberbatch‘i de izlemiştik.

Aynı filmde Andy Serkis’in canlandırdığı Supreme Leader Snoke’u da bu teknikle yapıldığını da eklememiz gerekiyor. Bu arada Andy Serkis’in çektiği de nedir arkadaş! CGI ile yapılmamış ve tamamıyla gerçek bir insanı canlandırdığı filmi izlemeyeli epey oluyor değil mi? Bu adama hep “Hacı abi gel yine bir yaratığı oynayacaksın” mı diyorlar nedir yani yazık be! Lord of the Rings serisinde Gollum oldu, Rise of the Planet of the Apes‘te Caesar oldu, The Force Awakens‘te Snoke oldu. “Biz senin yüzünü görmek istemiyoruz” deyin olsun bitsin! (Tamam sakinim)

Neyse efendim Lupita’nın paylaştığı kamera arkası videosuna geçelim. Afiyet olsun.

Maz Kanata Kamera Arkası

Önceki İçerikBatman v Superman Filmi 1995 Yılında Çıksaydı
Sonraki İçerikTop of the Lake Ekranlara Geri Dönüyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)