Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 Korku Filmi

1
24529

Korku filmlerinden çok korkuyorum dersem sizi kendime çok güldürürüm biliyorum. Eh haklarını veriyorlar ne yapayım? Hem çok korkuyorum, hem film bittikten sonra da çok etkileniyorum. Önceden çok sever, izlerdim. Ama bir yerden sonra -hangi yerden sonra hala bilmiyorum- izleyememeye başladım. Çünkü ciddi derecede etkileniyorum artık. Ama hatırı sayılır bir bilgim de yok değil.

Hala yanımda birileri oldukça izlerim, zaman zaman… Eksiklerim vardır, bana göre iyilerden 20 tanesi bu filmler. Eklemek istedikleriniz olursa, yorum yapabilirsiniz. ^^

İşte Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 Korku Filmi

12. Orphan / Evdeki Düşman

19191717

Doğmamış çocuklarını kaybeden Kate ve John bozulmaya yüz tutmuş evliliklerini ve günden güne kötüye giden psikolojilerini toparlamak için bir evlat edinmeye karar verirler. Yakınlarında bulunan yetimhaneleri araştırırken hem John hem de Kate yöredeki bir yetimhanede olan Esther adındaki küçük kıza çekildiklerini hissederler. Esther’ı evlat edinen aile onu yeni bir okula yazdırır. Yeni okulunda sinir krizleri geçirmeye başlayan Esther bir gün okula geldiğinde onunla dalga geçen bir kızın oyun parkında bacağını kırar. Bununla birlikte iyice kontrolden çıkar ve bir çok cinayet işlemeye başlar. Kate, Esther’ın gerçek yüzünü görür ve onun sevimli maskesinin arkasındaki korkutucu yüzü John’a ve diğerlerine göstermeye çalışır. Kimse Kate’in uyarılarına kulak asmaz ve herkes için çok geç olana dek bu durum devam eder.

11. The Ring / Halka

p3

Şehirde dolaşan bir efsaneye göre, insanların seyrettiği bir kaset bu insanların 7 gün sonra ölümüne sebep olmaktadır. Rivayete göre, dört genç, sırf bu kaseti izledikleri için şüpheli bir biçimde ölmüşlerdir. Rachel yaşanan bu tuhaf olayları bir şekilde aydınlığa kavuşturmaya karar vermiştir ancak araştırmalı esnasında küçük oğluyla birlikte kaseti izlemek durumunda kalmıştır. Ve söylenen efsaneye göre; Rachel’ın bu olayı çözmek için artık sadece yedi günü vardır.

10. Berberian Sound Studio / Berberian Ses Stüdyosu

21004244_20130508125630242

Yalnız bir ses mühendisi olan Gilderoy, evinden kilometrelerce uzakta İtalya’da bir film setinde bulur. Suspiria benzeri bir korku filmi olan The Equestrian Vortex’in setinde çalışırken birçok tuhaf şeyle karşılaşmaktadır. Son derece klasik ve başarılı yöntemler ile ses kurgusu yapan stüdyo ekibinin çalışma koşulları Gilderoy için sahip olduğu yetenekleri sergilemesi için büyük bir fırsat gibi görünmektedir. Ses amiri Francesco’nun ve yapımcı Santini’nin olumsuz tavırları Gilderoy’un işini düzgün yapamamasına sebep olur. Buna karşılık Gilderoy aklındaki parlak fikirler ile yapıma ara verdikleri bir kutlama sırasında, elektriklerin kesilmesi ile birlikte bir ampul, metal ve kendi nefesi ile yarattığı UFO sesiyle etraftaki dikkatleri kendi üzerine çeker. Ancak bu filmin yıldızı Gilderoy değildir.

9. You’re Next / Katliam Gecesi

21014914_20130624170155337

Davinson ailesi, ailenin büyüklerinin evlilik yıl dönümleri sebebiyle şehirden uzak bir evde toplanırlar. Ailenin genç üyelerinden olan Crispian yeni kız arkadaşı Erin ile kutlamaya gelince aile içerisinde bu durum gerginliğe yol açar. Ancak kısa süre sonra yaşanacak olan dehşet olaylar aileyi şoka uğratır. Crispian ve kardeşi Drake tartışırken evin camlarından giren maskeli katiller çetesi, tüm aileyi savunmasız bir şekilde yakalar. Kaçacak yer olmadığı için kendilerini savunmaya çalışan aile üyeleri, gece boyunca sürprizlerle karşılaşacaktır.

8. It Follows / Peşimdeki Şeytan

502480

Jay günlerini yakın arkadaşları ve ailesiyle geçiren sıradan bir gençtir. Bir gün hoşlandığı gençle birlikte şehir dışında bulunan bir harabeye gider ve sonrasında kendini baygın vaziyette bulur. Sıradan olan hayatı o andan itibaren tuhaf bir kabusa dönüşür. Peşinde birileri ya da bir şeyler tarafından izlendiğinden emindir ve arkadaşlarıyla bir araya gelip kendini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

7. The House Of The Devil / Şeytanın Evi

19179972

Geçimini sağlamak için çocuk bakıcılığı yapan Samantha, bakımını üstleneceği çocuğun evine gittiğinde beklenmediği bir ortamın içine düşer. Çocuğun ailesi genç kızı yaptıkları ayinlerde kullanmak istemektedir.

6. The Babadook / Karabasan

589789

Kocasını 6 yıl önce kaybeden ve oğlu Samuel’ı yalnız büyüten Amelia, bir gün oğlunun masal kitapları arasında Mister Babadook adlı esrarengiz kitabı bulur. Kitabı okuduktan sonra Samuel rüyasında Babadook canavarını gördüğünü söyler. O günden itibaren esrarengiz şeyler yaşanmaya başlar. Amelia kitabı yok ettikçe kitap gizemli bir şekilde yeniden belirmeye başlar. Samuel’ın kabusları şiddetlenmeye başladıkça Amelia’yı bu durum derinden sarsar.

5. Bug / Böcek

18839321

Acıklı bir biçimde evliliği sona eren Agnes White, para kazanmak için garsonluk yapmaktadır. Sona eren evliliğinde unutamadığı trajik anlar mevcuttur. O anlardan kalan etki ile yaşadığı yerde tek başınayken hep taciz edilme korkusu taşır. Bu tedirginliği onu kontrol edecek derecede güçlüdür. Bir süre sonra Peter adında bir adamla tanışır ve ondan etkilenir. Peter aslında görüldüğü kadar doğal ve normal değildir. Sürekli olarak her yerde böcekler gördüğünü söylemektedir. Bu sıkıntı onunla birlikte olanlara da zor anlar yaşatacaktır.

4. Cabin in the Woods / Dehşet Kapanı

20092272

5 arkadaş birlikte tatile çıkar ve ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir kulübe bulurlar. Başta her şey onlara normal gözükür, parti yaparlar, göle girerler, eğlenirler. Fakat kulübede ters giden bir şeyler olduğunu fark etmeleri uzun sürmez.

3. The Mist / Öldüren Sis

18897706

Kuvvetli bir fırtına sonrası meydana gelen sis, kasabayı kaplar. Bu yoğun siste ortaya çıkarak, insanları yiyerek beslenen yaratıkların varlığından haberdar olan insanlar, süpermarketin içinde kapana kısılmış durumdadır. Bu kasaba halkının arasında David ve oğlu Billy de vardır. Kurtuluş ise markette ki herkesin bir arada hareket etmesine bağlıdır.

2. The Descent / Cehenneme Bir Adım

18843759

Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç kadın herkesle birlikte trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen kaya nedeniyle orada mahsur kalırlar. Hayatta kalmak için zorlu mücadeleleri başlar. Bu sırada kana susamış yaratıklar karşılarına çıkar, gruptaki herkes bir takım sebepten dolayı birbirlerine zıt düşerler. O olaydan sonra herkes tek başına kalır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarının farkındadırlar.

1. The Others / Diğerleri

autres1

New Jersey’de hayatını devam ettiren Grace, Amerika İkinci Dünya Savaşında eşini kaybetmiştir. Çocuklarının güneşe olan alerjisinden dolayı karanlık bir evde yaşamaktadırlar. Grace’nin kızı olan Anne, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir. Grace ve çocukları bir türlü güvenemedikleri çalışanlarla birlikte yalnız kalmışlardır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir