Netflix’te İzlenmesi Gereken Yeni Yıl Filmleri

463

Bir yeni yıl dönemi daha geldi çattı! Yağan karlar (umarız yağar), İstanbul’da tüm şehri ve özellikle Bağdat Caddesi ve Nişantaşı gibi lokasyonları ışıl ışıl yapan süslemeler, biraz romantizm ve hiçbir zaman gelmeyecek olan Noel Baba’yı beklemek her yıl heyecan katıyor. Bu yıl sonu diğer yıl sonları gibi de olmayacak bildiğiniz üzere dışarıya çıkıp kalabalığa karışıp ışıklar içinde bir şehir turu yapamayacağız. Bu durumda sıcacık evimizde hazırlayacağımız atıştırmalıklar eşliğinde Netflix‘e gelen yeni noel filmlerini izlemememiz için hiçbir neden de yok!

İşte Netflix’te İzleyebileceğiniz Tüm Noel Temalı Filmler

20Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni / Jingle Jangle

- Reklamlar -

Müthiş bir müzikal macera ve görsel şölen olan Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni ailece izleyebileceğiniz, tamamen yepyeni ve neşe dolu bir Noel filmi. Göz alıcı ve capcanlı Cobbleton kasabasında geçen film, mizah ve mucize yüklü fantastik icatlarıyla bilinen efsanevi oyuncakçı Jeronicus Jangle’ın (Oscar ödüllü Forest Whitaker) başından geçenleri konu alıyor. Jeronicus’un çok güvendiği çırağı (Emmy ödüllü Keegan-Michael Key) en değerli eserini çalınca, eski yaralarını iyileştirmek ve içindeki sihri yeniden uyandırmak en az onun kadar zeki ve maceracı torununa (yeni yetenek Madalen Mills) ve uzun zaman önce unutulmuş bir icada kalır. Senarist-yönetmen David E. Talbert’ın imzasını taşıyan Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni bizlere ailenin ne kadar önemli olduğunu ve olasılıkların gücünü hatırlatıyor. John Legend, Philip Lawrence ve Davy Nathan imzalı orijinal müziklere yer veren filmde “This Day” adlı şarkıyı Usher ve Kiana Ledé seslendiriyor.

Önceki İçerikThe Queen’s Gambit’ten Netflix Rekoru Geldi
Sonraki İçerikRotten Tomatoes’a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)