Rotten Tomatoes’a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle

397

Biri yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde, 2020 yılını yalnızca “En biçim bir yıl oldu ya” diye hatırlamak istediğimiz konusunda hepimiz hemfikirizdir. Pandemi dolayısıyla Sinema salonlarının kapalı olduğu, evde tıkılıp kaldığımız bir yıl oldu hepimiz için…

Ertelenen ya da iptal edilen filmler de cabası tabii ki. Bu kadar olumsuzluğa rağmen özellikle dijital platformlarda yayınlanan yapımlar ile yüzümüz biraz gülmedi değil.

Çok sevdiğimiz Rotten Tomatoes da 2020 yılının en iyi 25 filmini eleştirmenlerinin 100 üzerinden puanlamasıyla bir araya getirmiş. Bize de sizlerle paylaşmak düştü…

Karşınızda 2020 Yılının En İyi 25 Filmi

25The Forty-Year-Old Version

Rotten Tomatoes'a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle
- Reklamlar -

The 40-Year-Old Version, yaşında rapçi olarak kendisini yeniden keşfetmeye, sanat ile sesini duyurmaya çalışan şanssız bir New Yorklu oyun yazarının hayat hikayesini konu ediyor. Radha, tamamen şanssız bir tiyatro oyunu yazarıdır. Artık hayatına farklı bir yön vermek isteyen Radha, 40. yaşına basmadan önce yaşamında büyük bir atılım yapmak ister. Ancak başarılı olmak için son şansıymış gibi görünen işler pek de yolunda gitmemeye başlar. Artık kendini yeniden yaratmaktan başka şansı yoktur. Şimdi Radha, RadhaMUSPrime adıyla bir rap şarkıcısı olmak için adım atar.

Önceki İçerikNetflix’te İzlenmesi Gereken Yeni Yıl Filmleri
Sonraki İçerikPeaky Blinders 6. Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)