Pasolini Vizyona Girdi

910

71.Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışan kült yönetmen Abel Ferrara’nın son filmi Pasolini 20 Mart’ta vizyona giriyor.

Pasolini Vizyona Girdi

- Reklamlar -

Onu kimin öldürdüğünü biliyorum!” demişti Abel Ferrara İtalyan gazetecilere Pasolini’nin son günlerini anlattığı filmini bitirince. Gizem, Pier Paolo Pasolini 1975 Kasım’ında, korku ve tutkunun hüküm sürdüğü, yoz ve bitik bir İtalya’da vahşice öldürüldüğünden bu yana ortadan kalkmadı. Şair, yönetmen, gazeteci ve aydın, İtalyan sanat ve siyaset çevrelerinin en tanınmış ve aynı zamanda en tartışılan isimlerinden biriydi. 1975’te Roma yakınlarında bir plajda, kendi arabasıyla ezilerek öldürüldüğünde bazı söylentiler ve zanlılar ortaya çıktı ama gerçek katil ne belirlendi ne de cezalandırıldı. 2005 yılında, bazı yeni kanıtların ele geçmesiyle vaka dosyası yeniden açıldı.

Abel Ferrara, siyaset ve sinema tarihini bir arada ele aldığı, prömiyerini Venedik’te yapan son filminde işte bu karanlık olaya ışık tutmaya çalışıyor. Başrollerinde Willem Dafoe, Riccardo Scamarcio ve Ninetto Davoli yer aldığı filmin senaryosu Maurizio Braucci ve Abel Ferrara imzalıdır.

Pasolini Filminin Fragmanı

Önceki İçerikİkinci Bir Şans / A Second Chance Vizyona Girdi
Sonraki İçerikKocan Kadar Konuş Vizyona Girdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)