Home Filmler Film Haberleri Pete’s Dragon 39 Yıl Sonra Tekrar Geliyor

Pete’s Dragon 39 Yıl Sonra Tekrar Geliyor

822

Pete’s Dragon, 1977 yılında vizyona giren Don Chaffey’in yönetmenliğini yaptığı tam anlamıyla bir Disney klasiği olan animasyon filmlerinden bir tanesi. Bu klasik Walt Disney Pictures tarafından 2016 yılında hem de 39 yıl sonra tekrar karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Normal bir afişin yanına bir de 2 boyutlu afiş ile duyurulan animasyonun detaylarına geçelim.

Yetim bir çocuk olan Pete ile onun en yakın ama kocaman bir ejderha olan Elliot ile aile olmasını konu alan Pete’s Dragon filminde Bryce Dallas Howard, Elliot’ı bulan park korucusu olan (The Help) Grace’i; 10 yaşındaki Oakes Fegley (This is Where I Leave You) Pete; Wes Bentley (The Hunger Games) yerel bir değirmen sahibi olan Jack’i ; Jack’in kardeşi olan Yeni Zelandalı bir yerli olan Gavin’i Karl Urban (Star Trek Into Darkness); Pete’in bir kız olan en iyi arkadaşı Natalie’i Oona Laurence; Oscar ödüllü Robert Redford (Captain America: The Winter Soldier, All the President’s Men) Grace’in babası rolüyle karşımızda olmaya hazırlanıyor.

- Reklamlar -

Pete’s Dragon filmini David Lowery (Ain’t Them Bodies Saints) yönetirken Jim Whitaker yapımcılığını üstenecek ve Barrie Osborne yönetici yapımcılığını yapacak. Senaryonun uyarlayıcıları ise Lowery ve Toby Halbrooks. Peter Jackson’ın kurucu ortaklığını yaptığı Yeni Zelanda meşeili WETA Digital’in görsel efektler üzerine yoğunlaşacağı konusunda da haberler mevcut.

Bir Live-Aciton Animasyon olan film Amerika’da 12 Ağustos’ta vizyona girecek iken ülkemizde de aynı dönemlerde vizyonda olması bekleniyor.

Pete’s Dragon Hareketli Afişi

Pete’s Dragon Afişi

Pete’s Dragon 39 Yıl Sonra Tekrar Geliyor

beğeni satın al