Purge Serisinin 4. Filmi Geliyor: The First Purge Fragman

701

Bu senenin Arınma Gecesine hazır mıyız! The First Purge 4 geliyor! Bu Arınma diğerlerinden çok farklı olacak çünkü İlk Arınma Gecesi‘ne tanıklık ediyor olacağız. Yani her şeyin nasıl başladığını, ne durumdan doğduğunu izleyeceğiz.

Film dünya çapında 4 Temmuz 2018 tarihinde vizyona girecek. Bu tarih, siyasi olarak da önemli çünkü 4 Temmuz Amerika’nın bağımsızlık günü.

- Reklamlar -

İlginçtir ki, Universal’in basın açıklamasına göre önceki üç filmi yazıp yöneten ve Purge evreninin yaratıcısı James DeMonaco tarafından yönetilmeyecek ilk Purge filmi olacağını gösteriyor. Yine de DeMonaco tamamen elini çekmiyor yapımdan. Senaryo DeMonaco tarafından yazılmış, Gerard McMurray tarafından yönetilmiş.

The First Purge, DeMonaco’nun bir kez daha senaryo yazdığı Gerard McMurray (Burning Sands) tarafından yönetilmektedir.

Dünya genelinde 4 Temmuz 2018’de vizyona girecek olan film ülkemizde 20 Temmuz 2018’de beyazperde’de yerini alacak. Ses ve perde sistemi iyi olan bir salonda izlenmesi gereken ve izlerken yaşanması gereken bir film. :) Malum soruyu soralım; ”Ülkemizde böyle bir Arınma Gecesi olması hakkında düşünceleriniz nelerdir?”

The First Purge Konusu

Her geleneğin ardında bir devrim vardır. Önümüzdeki Bağımsızlık Günü’nde ülkemizde her yıl 12 saat süren kanunsuzluğun yükselişine tanıklık edin. Basit bir deney olarak başlayan hareketi İlk Arınma Gecesi’ni karşılayın. Amerika’nın Kurucu Babaları, suç oranını bir önceki yıla göre %1 oranında düşürmek amacıyla izole bir toplulukta saldırganlığı bir gece için açığa çıkarırlar. Ama şiddet uygulayıcılar, dışlananların öfkesiyle karşılaşınca bu bulaşıcı hastalık test şehrinin sınırlarından taşar ve tüm ülkeye yayılır. Serinin en başarılı filmi olan Arınma Gecesi Seçim Yılı’nın yaratıcısı James DeMonaco (Arınma Gecesi, Arınma Gecesi Anarşi ve Arınma Gecesi Seçim Yılı filmlerinin yazarı/yönetmeni) bu dünya fenomeninin yapımcıları Blumhouse Productions’dan Jason Blum (Insidious serisi, Get Out, Split), Platinum Dunes ortakları Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form (Teenage Mutant Ninja Turtles ve Ouija series, The Texas Chainsaw Massacre) ve DeMonaco’nun uzun süredir yapım ortağı olan Sébastien K. Lemercier (Assault on Precinct 13, Four Lovers) ile birlikte geri dönüyor.

The First Purge Filminin Fragmanı

Önceki İçerikTom Hardy Al Capone Rolüne Kendini Epey Kaptırmış
Sonraki İçerikHan Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nden İlk Fragman
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.