Queen of Katwe Filminden Yeni Fragman

538

Başrolünde Lupita Nyong’o‘nun yer aldığı Queen of Katwe yeni fragmanı geldi. Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan film dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Uganda’nın küçük bir köyünde ailesiyle birlikte zorlu yaşam şartlarında hayatta kalmaya çalışan Phiona Mutesi’nin (Nalwanga) hikayesi anlatılmaktadır. Phiona’nın annesi Harriet’ın (Nyong’o) bu hayatı biraz olsun iyi bir yola sokmak için gördüğü şiddet ve hakaretleri göz ardı ederek çocuklarına bakmaya çalışır.

- Reklamlar -

Pazarda sebze satarak hayatlarını kazanmaya çalışan ailede Phiona’nın normalde çocuklara futbol öğretmenliği yapan Robert Katende (Oyelowo) ile tanıştıktan sonra aynı zamanda onun bir satranç öğrenmeni de olduğunu öğrenir. Ardından Phiona’nın satranca olan merakı günden güne artarak devam etmeye başlar.

Phiona’daki yeteneği gören Katende bu cevherin işlenmesi gerektiğinin de farkına varır. İçindeki potansiyeli inanılmaz bir şekilde kullanan Phiona, artık büyük şampiyonalara katılabilecek kapasiteye kavuşur. Kızının hayal kırıklığı yaşamasından korkan Harriet ise bu durumu pek desteklememektedir. Girdiği ilk yerel şampiyonadan galibiyetle ayrılan Phiona’yı artık durdurmak çok zordur. Dünya şampiyonu olmaması için artık önünde bir engel de yoktur.

Mira Nair (Monsoon Wedding) tarafından yönetilen filmin senaryosu Tim Crothers’ın aynı isimli romanından William Wheeler (The Hoax) ile beyaz perdeye uyanlanmıştır. Lydia Dean Pilcher (The Darjeeling Limited) ve John Carls’ın (Where the Wild Things Are) yapımcılığını yaptığı filmin yönetici yapımcıları ise Will Weiske ve Troy Buder’dır.

Film Amerika’da 23 Eylül’de vizyona girecek iken ülkemizde henüz ne zaman vizyona gireceği belli değildir.

Queen of Katwe Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikMark Ruffalo’dan Thor: Ragnarok İçin Hulk Videosu Geldi
Sonraki İçerikGame of Thrones 6. Sezonu 10 Gif İle Anlatılırsa
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)