Race Fragmanı Yayınlandı

885

Efsanevi Olimpiyat atletlerinden biri olan Jesse Ownes’un kötülüğe karşı kazandığı zaferlerin hikayesinin anlatıldığı Race filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Jesse Ownes’ın inanılması güç gerçek bir hikayesine dayanan filmde, efsanevi bir atlet olan kahramanımız 1936 Olimpiyatları’nda Hitler rejimi altında olan Almanya’ya giderek yarışması konusunda baskı altındadır. Karşısına çıkan herkesi gözünü kırpmadan ortadan kaldıran bir insanın evinde ona karşı koşmak ne kadar zor olabilir hiç düşündün mü?

- Reklamlar -

Bir yandan bu baskı ile mücadele etmeye çalışan Jesse; Hitler diktasıyla yapmış olduğu psikolojik savaş ile de onulmaz bir çıkmazın içerisine girer. Race, cesaret, kararlılık, hoşgörü, dostluk gibi konuların işlendiği yapılagelmiş en güzel Olimpiyat filmlerinden biri olacak yapıya sahip, ilham veren filmler kategorisinde yerini şimdiden almış durumda.

Başrolünde Özgürlük Yürüyüşü (Selma) filminden tanıdığımız Stephan James’e; Jason Sudeikis (Horrible Bosses, We’re the Millers), Jeremy Irons (Batman v Superman: Dawn of Justice), Shanice Banton (Haven, Lost Girl), William Hurt (A History of Violence) eşlik ederken; Carice van Houten, (Game of Thrones) Alman bir film yapımcısı olan Leni Riefenstahl’ı canlandırmaktadır.

Yönetmenliğini Stephen Hopkins’in (House of Lies, The Ghost and the Darkness) yaptığı filmin uyarlama senaryosu ise; Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse aittir.

Race Filminin Fragmanı

Önceki İçerikThe Red Drum Getaway ile Hitchcock&Kubrick Evrenine Giriş
Sonraki İçerikDüğün Dernek 2 Sünnet Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)