The Red Drum Getaway ile Hitchcock&Kubrick Evrenine Giriş

1001

Bundan önce sizlerle türlü türlü mashup videoları paylaştık. Uptown Funk ve Hell’s Club ile müthiş mashuplar izlemiştik. Bu kez bir Fransız şirketi olan Gump Studio‘nun yaptığı bambaşka bir çalışma ile karşınızdayız.

Gelmiş geçmiş en iyi yönetmenler arasında olan Alfred Hitchcock ve Stanley Kubrick filmlerini kullanarak oluşturdukları kısa filme tam anlamıyla hayran kaldık.

- Reklamlar -

The Red Drum Getaway ile Hitchcock&Kubrick Evrenine Giriş

Alfred Hitchcock’un Rope, Rear Window, The Man Who Knew Too Much ve Vertigo gibi filmlerinden tanıdığımız James Stewart ile açılışı yapılan filmimiz, Rear Window filmine ait bir sahnede Stanley Kubrick’in The Shining filminden Jack ile göz göze gelmesi ile devam eder ve Hitchcock-Kubrick evrenine giriş yapmamızı sağlar. Bu filmlere hakim olan insanların kafasında bir anda kara delikler oluşturabileceğini düşündüğümüz, şüphesiz son yılların en iyi derlemelerinden biri olan bu kısa film için 2 afiş bile çalışılmış.

Gump Studio’yu bu mükemmel çalışma için teşekkürü bir borç biliriz.

The Red Drum Getaway

Önceki İçerikA Very Murray Christmas Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikRace Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)