Ridley Scott The Terror Dizisi ile Geliyor

967

The Terror, AMC tarafından 10 bölümlük bir dizi haline getirilmesi planlanan ve usta yönetmen ve yapımcı Ridley Scott imzası taşıyacak bir yapım olarak gelmeye hazırlanıyor. Sir Franklin’in 1845’te İngiltere’ye yaptığı keşif yolculuğunun biraz farklı bir dille anlatıldığı Dan Simmons’ın aynı isimli kitabından uyarlanacak dizinin konusu da Ridley Scott‘ın tam olarak işleyebileceği türden.

Ridley Scott The Terror Dizisi ile Geliyor

- Reklamlar -

The Terror (Dehşet) Dizisinin Konusu

Hikayeyi senaryolaştıran David Kajganich‘ın bu uyarlamasında; 1845 yılında yola çıkan iki buzul gemisinin kuzey kutubuna yolculuklarıyla başlar. Gemilerin bir bölgesi buzlar içine sıkışmıştır. Mürettabatının yeterli besin diğer hayatta kalmalarını sağlayacak ya da iletişime sahip olmaması büyük bir karmaşa yaratır. Teknede dehşete kapılan insanlar hayatta kalmak için çevrelerindeki hayvanları yemek zorunda kalırlar. Ancak ayılar tarafından da açık birer av olarak görülmektedirler.

Deadline‘ın haberine göre Ridley Scott‘ın baş yapımcılığını yapacağı filmin yönetmeni ile ilgili henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor. Yapımcılıklarını David W. Zucker (The Good Wife) ve Alexandra Milchan (The Wolf of Wall Street) üstlenecek ve David Kajganich (Invasion) ile Soo Hugh (Under the Dome) şu an senaryo üzerinde çalışmaktadır.

Önceki İçerikWhere’s Wally? Seth Rogen ile Gelmeye Hazırlanıyor
Sonraki İçerikKubo and the Two Strings Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)