Ridley Scott The Terror dizisi ile geliyor

0
579

The Terror, AMC tarafından 10 bölümlük bir dizi haline getirilmesi planlanan ve usta yönetmen ve yapımcı Ridley Scott imzası taşıyacak bir yapım olarak gelmeye hazırlanıyor. Sir Franklin’in 1845’te İngiltere’ye yaptığı keşif yolculuğunun biraz farklı bir dille anlatıldığı Dan Simmons’ın aynı isimli kitabından uyarlanacak dizinin konusu da Ridley Scott’ın tam olarak işleyebileceği türden.

the terror

The Terror (Dehşet) dizisinin konusu

Hikayeyi senaryolaştıran David Kajganich‘ın bu uyarlamasında; 1845 yılında yola çıkan iki buzul gemisinin kuzey kutubuna yolculuklarıyla başlar. Gemilerin bir bölgesi buzlar içine sıkışması ve mürettabatının yeterli besin diğer hayatta kalmalarını sağlayacak ya da iletişime sahip olmaması büyük bir karmaşa yaratır. Teknede dehşete kapılan insanlar hayatta kalmak için çevrelerindeki hayvanları yemek zorunda kalırlar. Ancak ayılar tarafından da açık birer av olarak görülmektedirler.

Deadline‘ın haberine göre Ridley Scott‘ın baş yapımcılığını yapacağı filmin yönetmeni ile ilgili henüz detaylı bir bilgil bulunmamakla birlikte yapımcılıklarını David W. Zucker (The Good Wife) ve Alexandra Milchan (The Wolf of Wall Street) üstlenecek ve David Kajganich (Invasion) ile Soo Hugh (Under the Dome) şu an senaryo üzerinde çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.