Peaky Blinders 6. Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor

373

BBC’nin popüler dizilerinden biri olan “Peaky Blinders“, altıncı sezonu ile birlikte ekranlara veda ediyor. Ama hemen enseyi karartmayın! Dizinin yaratıcısı olan yazar Steven Knight; Bu hikayenin “başka bir biçimde devam edeceğine” dair sözü şimdiden vermiş. Dünya genelinde son derece popüler olan dizi, Tommy Shelby (Cillian Murphy) ve onun kötü şöhretli ailesinin, 1. Dünya Savaşı sonrası işçi sınıfı zemininde iktidara gelişinin hikayesini anlatmaya farklı yollardan devam edecek.

Peaky Blinders 6. Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor

- Reklamlar -

Peaky Blinders 6. Sezonu ile Final Yapıyor

BBC, sıkı Covid yönergeleri doğrultusunda Birleşik Krallık’ta prodüksiyonuna devam ettiği dizinin sona ereceğini de açıkladı. BBC’nin verdiği altıncı sezonda final yapma kararı, Steven Knight’ın 2019’da Entertainment Weekly‘ye verdiği demeçte; Peaky Blinders’ın 7. sezonu görmesi için elinden geleni yapacağını söylediği için sosyal medya ve haber sitelerinde sürpriz olarak nitelendiriliyor.

Peaky Blinders 6. Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Altıncı sezon, İngiltere’nin devam eden virüs krizi sebebiyle muhtemelen 2021’in sonlarında veya muhtemelen 2022’nin başlarında yayınlanacak diye düşünüyoruz.

Dizinin yaratıcısı Steven Knight, verdiği röportajda şu cümlelere yer vermiş: “Peaky” geri döndü ve bir patlama ile sone erecek. COVID-19 salgını nedeniyle çekimlerin zorunlu olarak gecikmesinden sonra, sette aşırı risk altında bulunuyoruz. Riskler şimdiye kadar hiç bu seviyede yüksek olmamıştı ama bunun en iyi sezon olacağına inanıyoruz. Heyecanla bekleyen hayranlarımızın onu seveceğinden eminiz. Üzülmesinler, dizi sona ererken hikaye başka bir biçimde devam edecek.”

Peaky Blinders’ın yeni hikayesi için bizi nelerin beklenebileceği henüz belli değil. Ancak yaratıcı ekibin bir film veya yan dizi yapmayı düşünmesi muhtemel. Yönetici yapımcı Caryn Mandabach ise konuyla ilgili şunları söylemiş; “BBC ve Netflix’teki harika, destekleyici ortaklarımızla birlikte, Peaky’i güvenli bir şekilde prodüksiyona devam etmek için gayretle çalışıyoruz. Oyuncularımızın ve ekibimizin güvenliği her zaman önceliğimiz. Sarsılmaz bir şekilde destekleyici ve sabırlı olan tüm “Peaky” hayranlarına teşekkür ederiz. Steve’in senaryoları inanılmaz ama 2013’te başladığımız bu serüvenin sonu geliyor. Ancak “Peaky Blinders” dünyası kesinlikle yaşamaya devam edecek.”

Dizinin son ve Altıncı sezonu Steven Knight tarafından yazılırken; Beşinci sezon ile patlama yapan Anthony Byrne’i yönetmen koltuğunda göreceğiz. Dizinin yapımcılığını ise Nick Goding üstlenecek. Peaky Blinders ilk olarak 2013 yılında BBC Two’da yayınlanmaya başlamış ve büyüyerek kanalın en büyük hitlerinden biri haline gelmişti. 2019’da beşinci sezon için BBC One’a geçiş yaptı ve şu an tüm dünyada Netflix’te izlenebiliyor.

Önceki İçerikRotten Tomatoes’a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle
Sonraki İçerikSen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Filmi Geliyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)