Southpaw (2015) Film İncelemesi

1880

Twitter’da Ohadiyorum kullanıcı adıyla tanıdığımız ve çok sevdiğimiz Oğuzhan Karaot’un bir değerlendirmesini sizlerle paylaşıyoruz.

Southpaw (2015) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Southpaw, yanınızdaki insanların nasıl aniden kaybolabileceğini anlatıyor. Gerek hayatlarını kaybederek, gerekse sizin iyi olmayan durumunuzdan kaçınmak için!

Kariyerinde namağlup Dünya Şampiyonu olarak yukarı doğru tırmanan Billy Hope (Jake Gyllenhaal) çok başarılı bir boksördür. Başarısının sırrı ise çocukluğundan beri yanında olan eşi Maureen (Rachel McAdams) ve kızı Leila (Oona Laurence)’dır. Billy zirveye hızla tırmanırken hiç beklenmedik bir şekilde trajik ve korkunç bir olay yaşar (önemli bir spoiler olduğu için elbette söylemiyorum), hayatı alt üst olur ve kendisini birden alkolün ve depresyonun batağında bulur. Evi, arabaları, parası ve hatta kızı da dahil her şeyini hızla kaybeder. Kayıplar birbiri ardına gelirken eski bir boksör olan Tick (Forest Whitaker) ile buluşur ve ondan kendisine iş vermesini, eğitmesini ister.

Tick ona sadece boks değil psikolojik anlamda da yardımcı olmaya çabalar. Çünkü Billy, kelimenin tam anlamıyla her şeyini kaybetmiştir. Sonra eline kaybettiklerinin bir kısmını geri kazanmak için fırsat geçer ve varını yoğunu ortaya koyarak kendini toparlar, çünkü dövüşmesi gerekmektedir!

Yönetmenliğini Antoine Fuqua’nın, senaryosunu ise Son of Anarchy dizisiyle 3 kez Prime Time Emmy ödülüne aday olarak gösterilen Kurt Sutter yaptığı filmin başrollerinde Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Oona Laurence yer alırken Naomie Harris, 50 Cent ve Forest Whitaker gibi yıldız isimler de görevlerini hakkıyla yerine getirmiş. Açıkçası 50 Cent tam kendine yakışan rolü kapmış:)

Ayrıca başrol oyuncusu için önce Eminem ile anlaşan çekimlere başlayan Antoine Fuqua, daha sonra Eminem’in “Müzik kariyerime odaklanmam gerekiyor” dedikten sonra yerine hastası olduğumuz oyunculardan biri olan Jake Gyllenhaal’ı bulmuş. Eminem belki de 50 Cent yüzünden bu role ısınamamış olabilir ama Jake’in başrolde olması çok güzel olmuş. Pek de güzel olmuş. Son bir eklemem olacak; filmin müziklerini bu yıl sonunda Amerika’da vizyona girecek olan 33 Şilili madencinin hikayesinin anlatıldığı The 33 filminin müziklerini de yapmış olan James Horner‘ın 22 Haziran’da bir uçak kazasında hayatını kaybetmiş olması da ekibi derinden yaralamış.

İyi seyirler ^^

Southpaw Fragman

Southpaw (2015) Film İncelemesi

Müzik - 8
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 9
Senaryo - 7

7.8

Çok iyi

Twitter fenomenlerinden Ohadiyorum'un başrolünde Jake Gyllenhaal'ın oynadığı Southpaw filmini değerlendirdiği yazısını okumak için tıklayınız.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikDaddy’s Home Filmi Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikSuicide Squad Yeni Görüntüleri Geldi
ohadiyorum
PUAHAH diye gülmeyi severim. sarışın, mavi gözlü ve 1.90 değilim. 26 yıldır yaşıyorum, 35 yaşındayım.