Suicide Squad Fragmanı Geldi! Kendileri Pek İyi Değil; Ama Fragman Öyle!

1498

Canlandırılan karakterlerin seçimi nedeniyle bu sene içerisinde sahnelerde boy gösterecek DCEU filmlerinin en farklı ekibi Suicide Squad yeni fragmanıyla karşımızda. İlk fragmanın aksine daha canlı, daha hareketli, biraz daha ölmeye hevesli bir ekiple karşı karşıyayız.

Farklı bir ekip çünkü ekibe dahil hiç kimse ne kahraman ne de iyi kalpli. Çoğu yollarından sapmış, kanunlara karşı gelmiş ve bunların sonucunda da tutsak düşmüş kişiler. Gözden çıkarılabilir, hatta intihar görevlerini üstlenebilir konumda olmalarından dolayı hükümet içindeki bir yetkili tarafından kimsenin üstlenmek istemeyeceği kirli işleri yerine getirecek bir ekibe dönüştürülüyorlar.

- Reklamlar -

Tabii dünyanın en kötü, en kontrol edilemez ekibini elinizdeki en güçlü cephanelerle donatıp Joker‘in arkasında olduğu söylenen bir tehlike ile savaşmaya gönderdiğinizde; ekip kendilerinin bir intihar timi olduğunu anlayıp görev uğruna ölmeyi mi deneyecek, yoksa “Her koyun kendi bacağından asılır” diyerek başlarının çaresine mi bakacak göreceğiz.

Önce Suicide Squad fragmanı sonra da klasikleşen fragmandaki önemli sahneleri değerlendireceğim.

Suicide Squad Filminin Fragmanı

Tehlike

Suicide Squad Fragmanı Geldi! Kendileri Pek İyi Değil; Ama Fragman Öyle!

Ekimizin tehlikeli güçlere sahip birisine karşı savaşmak için gönderildiğini biliyoruz ama yüzünü göremediğimiz için kimdir veya nedir emin değiliz.

Suicide Squad Fragmanı Geldi! Kendileri Pek İyi Değil; Ama Fragman Öyle!

Justice League fragmanında da Lex Luthor‘dan gördüğümüz üzere, hükümet sonucun ne olacağını düşünmeden çeşitli deneyler yapmaktan çekinmiyor, görüntüsü Krpytonit kristallerine benziyor, belki bu da onlardan birisidir geriye kalan pisliği temizlemek ekibimize kalmıştır. Joker konuya nerede dahil oluyor bilemiyoruz.

Green Lantern? Spectrum?

Suicide Squad Fragmanı Geldi! Kendileri Pek İyi Değil; Ama Fragman Öyle!

DC evrenine, Green Lantern karakterine ve Green Lantern hikayelerine aşina olanların gözünden kaçmayacak bir sahne olmuştur. Green Lantern Corps. güçlerini iradeden alan ve bu iradeyi kontrol ederek kendi çıkarları dahilinde silahlara dönüştürerek evrendeki düzenin korunmasında yardımcı olan bir polis gücüdür. Kullandıkları yüzüklerin ve iradenin rengi ise yeşildir ve bu yüzden Green Lantern ismini almışlardır. Kendileri irade duygusunun gücünü kullanırken zamanla başka duygularla kullanılabilecek yüzükler ortaya çıkmış ve bu yüzüklerde sembolize ettiği duygulara göre farklı renkler almış ve sonucunda duygusal spektrum oluşmuştur. Bu fotoğrafta ise yeşilin ağır bastığı, sarı, mavi ve pembe renklerini görünce “Acaba Green Lantern’la bir alakası mı var?” sorusunu aklımıza gelmedi değil. Tesadüf de olabilir tabii, göreceğiz.

JOKER!

Suicide Squad Fragmanı Geldi! Kendileri Pek İyi Değil; Ama Fragman Öyle!

İzleyici kitlesini en heyecanlandıran şeyin Joker olduğuna eminiz. Dövmelerinin garipliği, muhteşem Joker performansı sonrasında kaybettiğimiz Heath Ledger’in yerini asla dolduramayacağı gibi tartışmaları bize tamamen unutturacak bir Jared Leto göreceğimize eminim. Tek başına kahkahası bile yetebilir. Twitter’dan @bayesteros1‘in söylediğine göre de sağ kaşının üstündeki yara Dark Knight Returns’deki gibi Batman’in neden olduğu bir yaraymış. Filmde Batman’in çok az da olsa yer alacağını biliyoruz, Joker’in geçmişine değinilirken göreceğimiz kesin. Batman’siz Joker, Joker’siz de Batman olmaz.

Suicide Squad fragmanı ile bize gösterilen bir diğer şey ise ekibe dahil tüm karakterlerin tek tek orijin hikayelerini görecek olmamız. Bunu Queen’in klasiklerinden Bohemian Rapsody’nin geçişleriyle yapmaları ise tadından yenmez bir fragman ortaya koymuş. Önceki fragmanlarda sadece Harley Quinn’e değiniliyor olsa da yeni fragman bunun her karaktere ayrı ayrı zaman ayıracak bir film olacağını gösteriyor. Nasıl bu yollara düştükleri, neden Joker’in karmaşa yaratacak planına dahil değil de karşı olmak zorunda kaldıkları gibi geçmişteki konulara birer birer değinecek bir film bizleri bekliyor. Kötü de olsalar kahraman olabilirler mi göreceğiz.

Jared Leto’nun Joker’i, Margot Robbie‘nin Joker’e eşdeğer derecede hasta ruhlu Harley Quinn’i, efsane oyuncu Will Smith’in canlandıracağı Deadshot’u ile Suicide Squad,
12 Ağustos 2016‘da sinemalarda.

Önceki İçerikJoy (2015) Film İncelemesi
Sonraki İçerikFilmlerdeki Küfürler ve Geçirdiği Evrim