Tarzan Efsanesi Filmi IMAX Fragmanı Yayınlandı

1156

Tarzan Efsanesi Filmi IMAX Fragmanı geldiiiiii! Bu filmi sıradan bir sinema salonunda izlemek filme ayıp olacak gibi görünüyor! Geçtiğimiz günlerde yayınlanan IMAX afişinin ardından bu fragman çok iyi oldu doğrusu.

Afrika ormanlarında uzun bir süredir tertemiz bir yaşam sürdüren John Clayton III isimli bir adam; Geçen süre zarfında kesine takılan Tarzan ismiyle bütünleşmiş ve yaşamını ormanlarda geçirmeye karar vermiştir. Günlerden bir gün Lord Greystoke ve Jane (Margot Robbie) ile birlikte Tarzan’ı almaya gelirler. İngiltere hükümeti tarafından Kongo’ya Meclis ticaret görevlisi olarak hizmet etmek için davet edilen kahramanımız; Bir maşa olduğunun farkına varır ve Belçika’nın bu pis tuzağına düşmemek için elinden geleni yapar. Captain Leon Rom’un (Christoph Waltz) canice planları son bulmadığı gibi canını kurtarmak için de büyük uğraş vermesi gerekir.

- Reklamlar -

Tarzan of the Apes ismi ile ilk olarak Edgar Rice Burroughs tarafından 1921 tarihinde basılan romanın farklı yazarlar tarafından 23 defa uyarlanmış olduğunu öğrendiğimde gözlerim yuvalarından çıkacak gibi oldu!

David Yates’in yönetmenliğini yaptığı Tarzan Efsanesi senaryosunun beyaz perdeye uyarlanması için de Stuart Beattie, Craig Brewer, John Collee  ve Adam Cozad hummalı bir çalışma içerisine girmiş. J.K. Rowling‘ın sihirbazlar dünyasına geri dönen Yates, aynı zamanda bir devam filmi olan Fantastic Beasts and Where to Find Them‘i de ona emanet edilmiştir. Bu orman macerasının 8 Temmuz 2016 tarihinde vizyona girmesi beklenirken Beasts’ten 2 yıl önce beyaz perdede olması da epey garip geldi doğrusu.

Tarzan Filmi IMAX Fragmanı

Önceki İçerikHızlı ve Öfkeli 8 Tam Kadro Bu Fotoğrafta
Sonraki İçerikKlasik Filmlere Özel Tipografi Yapan Türk Tasarımcı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)