Taxi Driver Filmi ve Gözlere Odaklanan İlginç Yapısı

864

Taxi Driver filmi bundan tam 40 yıl önce ünlü yönetmen Martin Scorsese‘nin dünya sinemasına armağan ettiği Anti-Kahraman şaheseri.

4 Dalda Oscar adaylığı bulunan bu filmin subjektif yapısına dikkat çeken bir video hazırlayan Jacob T. Swinney, yine müthiş bir işe imzasını atmış.

- Reklamlar -

Jacob T. Swinney‘nin daha önce yaptığı 5 içeriğin büyük etki yaratmasından ne kadar iyi işler çıkardığını artık anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyoruz. Daha önce Swinney ile tanışmamış arkadaşları bu içeriklere göz atmasını tavsiye ediyoruz: Yabancı Dizilerin İlk ve Son Sahneleri, Avengers: Age of Ultron fragmanlarını tek parça izlesek?, 55 filmin ilk ve son sahnelerinden harika bir video!, En iyi filmler bir arada / 2014 ve Tarantino filmlerine bir de bu açıdan bak.

Neyse…Filmi izlerken ne kadar dikkatinizi çekti bilmiyorum ama Taxi Driver‘da Scorsese’nin söylemek ve anlatmak istediği farklı bir mesajın yüklü olduğunu da 40 yıl sonra keşfetmek içimizi kıpır kıpır etti.

Bu film için tam 1 ay boyunca günde 15 saat süren taksi sürüşleri yapan usta oyuncu Robert De Niro, taksicilerin psikolojisini ve onların ruhsal hastalıklarını anlamak için epey efor sarf etmiş. Bir film için bu kadar uğraş verilince altında verilen mesajları anlamak için de en az o kadar güç harcamak gerekir değil mi?

Taxi Driver Filmi ve Gözler

UPDATE: Film, Vimeo’dan kaldırılmış. Bu yüzden farklı bir video ile değiştirdik.

Önceki İçerikThe Neon Demon Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikThe Red Turtle Filminin Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)