The Red Turtle Filminin Fragmanı Yayınlandı

889

The Red Turtle, Studio Ghibli‘nin 69. Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış seçkisine alınan yeni animasyon filmi. Sözüm ona diğer animasyon filmlerine taş çıkaran yapısıyla içini titreteceğine eminiz.

Kırmızı Kaplumbağa ya da La Tortue Rogue ismiyle vizyona girecek olan film, ıssız ve tropik olan adadan kaçmaya çalışan bir denizcinin umutsuzluğa kapıldığı bir anda karşısına çıkan ve bir şekilde hayatını değiştiren garip bir kaplumbağa ile olan hikayesidir. Tamamı 80 dakika olan filmde çok az diyalog olmasının yanı sıra kesinlikle harika görünen Sinematografisi ile gerçekten özel bir şey olacağa benziyor.

- Reklamlar -

Amerikan animasyon filmlerinin 2D Animasyona gözünün ucuyla bile bakmadığı şu dönemde; Sektöre yeni bir soluk getiren Studio Ghibli‘ye de teşekkürü bir borç biliriz.

Ek Bilgi: Hayao Miyazaki‘nin uçaklara olan büyük ilgisi sebebiyle II. Dünya Savaşı’da Sahra Çölü üzerine uçan keşif uçaklarına verilen Ghibli’yi (Diğer bir adıyla Sirocco) açtığı stüdyonun ismi yapmış. Amacı ise stüdyonun anime endüstrisinde yeni bir rüzgar estirecek olmasıymış. Ki öyle de olmuş.

2001 yılında yaptığı Father&Daughter kısa filmi ile En iyi Kısa Film Oscar’ını kazanan Michael Dudok de Wit‘in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryo ekibinde ise Cannes Film Festivali gediklilerinden Pascale Ferran yer almaktadır.

The Red Turtle Filminin Fragmanı

Önceki İçerikTaxi Driver Filmi ve Gözlere Odaklanan İlginç Yapısı
Sonraki İçerikAgents of SHIELD 3×20 Bölüm Değerlendirmesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)