The Chickening The Shining’e Özel Efektler Eklenmiş Garip Kısa Film

952

The Chickening, Toronto Uluslararası Film Festivali ve Sundance Film Festivali Official Selection sahibi ve Nick DenBoer ile Davy Force’un yazıp yönettiği garip bir kısa film. Üstad Stanley Kubrick‘in başyapıtlarından biri olan The Shining filmine bir takım özel efektler ekleyerek yepyeni ve daha garip bir film elde edilmiş. Bir Overlock Otel’in yerini Charbay’s Chicken World Restaurant and Resort almış. Hali hazırda korkunç ve garip olan film boyut atlayarak daha garip bir film haline gelmiş.

The Chickening The Shining'e Özel Efektler Eklenmiş Garip Kısa Film

- Reklamlar -

The Chickening Konusu

Jack Torrance Charbay’s Chicken’ın genel müdüründen yeni bir iş devralır. Teknolojinin geldiği son nokta olan Charbay’s Chicken, aktif bir volkanın eteğine kurulmuş bir restoranttır. Yeni işinin başına geçmek için yola düşen Jack, karısı Wendy ve yaklaşık olarak 42 yaşında görünen oğlu Danny ile uzaktaki bu restoranta gitmek için yollara düşerler. Oryantasyon için bölge müdürü Mansturd Nurlman ile bir görüşme yapan Jack, müdürden yeni ve geliştirilmekte olan Barbekü soslarıyla ilgili bilgi alır. Bu volkanik bölgede radyoaktif bir Barbekü sosu elde etmeye çalıştıklarını öğrenen çek hafiften kıllanır. Bu Barbekü sosu sonrası artık sinirlerine hakim olamayan ve garip şeyler görmeye başlayan Jack artık eski Jack değildir. Scatmok (Yeşil Kafalı Siyahi Adam) Danny ve onun küçük arkadaşı Tony’e (alaycı bir İtalyan aksanıyla konuşan Danny’nin işaret parmağı) Barbekü sosuyla ile ilgili kötü şeylerden bahseden ve bu kötü durumu engellemek ister. Danny ve Scatmok Danny’nin babası olan Jack’i mutasyona uğramış olan ortamdan kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu arada Jack, restorantın en karanlık yanlarını keşfeder ve olaylar daha da garip bir hal alır.

Şüphesiz son zamanlarda izlediğim en garip kısa film olacak olan The Chickening, bu kadar emek için bile alkışı hak etmiş. Bravo!

Detaylı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Karşınızda The Chickening Fragmanı

Önceki İçerikSalak ile Avanak Oscarlık Bir Dram Filmi Olsaydı Fragmanı Nasıl Olurdu?
Sonraki İçerikPaul Rudd ve Stephen Hawking Kuantum Satrancı Oynarsa
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)