The Shining’in Devamı Doctor Sleep’ten İlk Fragman Geldi

482

Kült filmler arasında adını altın harflerle yazdırmış olan ve Stephen King‘in romanından Stanley Kubrick tarafından beyazperdeye uyarlanan The Shining‘in devam romanı Doctor Sleep geliyor!

Ewan McGregor ve Rebecca Ferguson‘ın başrollerini paylaştığı Doctor Sleep’ten gelen ilk fragman ile içimiz kıpır kıpır oldu! ilk fragman yayınlandı.

- Reklamlar -

Doctor Sleep Konusu

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

Doctor Sleep Oyuncuları

Altın Küre ödüllü ünlü oyuncu Ewan McGregor‘ın Danny Torrence’ın yetişkin halini canlandırdığı Doctor Sleep filminin diğer oyuncuları ise şöyle: Rebecca FergusonKyliegh Curran, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon, Jacob Tremblay ve Emily Alyn Lind

The Haunting of Hill House, Gerald’s Game, Ouija: Origin of Evil, Before I Wake ve Hush gibi yapımlardan tanıyıp sevdiğimiz Mike Flanagan‘ın yazıp yönettiği Doctor Sleep filmi, 22 Kasım’da vizyona girecek.

Doctor Sleep Filminin Fragmanı

Önceki İçerikHızlı ve Öfkeli Animasyon Dizisinden Fragman Geldi
Sonraki İçerikBrad Pitt’li Ad Astra’dan Yepyeni Bir Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)