The Purge: Anarchy / Arınma Gecesi (2013) Film İncelemesi

3190

Amerikan yapımı olan The Purge: Anarchy filminin konusu: Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika’da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir.

The Purge: Anarchy / Arınma Gecesi (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Filmin kurgusu şimdiye kadarki hiçbir filme benzemiyor bana göre çok da uç noktalarda bir kurgu değil insan izlerken düşünüyor neden olmasın? Elimize her türlü suçu işleme imkanı verilse bir günlüğüne hiç düşündünüz mü dışarı çıkıp silahla ilk kime gidersiniz? Peki ya giderken biri sizi vurursa? işte filmde her an bunu hissediyorsunuz oldukça gerilimin hakkını veren bir film olmuş.

Filmde zengin yoksul çatışmasını en derinden hissediyorsunuz. Bir gece bütün suçlar serbest olduğunda zenginlerin ve fakirlerin yapabilecekleri arasındaki farklar şaşırtıyor. Ya sokakta kalan insanlar? Kaçacak yerleri yok filmde Amerikan hükümeti ise bu konuyu “yük olan nüfusu kontrol altına almak” olarak adlandırıyor. Ülkenin refahı yükseliyormuş  masum insanları öldürerek.

İnsanı sürekli diken üstünde tutan gerilim filmin sonuna kadar azalmıyor. Ben izlemenizi tavsiye ederim özellikle gece karanlıkta ve kulaklıkla izleyin derim iyi seyirler :)

Akılda Kalan Replikler

Yeni yönetim, insanların korkuları üzerinden prim yapıyor.

Arınma, tüm suçlarımızı bir geceliğine devam ettirip ve ruhlarımızı temizlemekle ilgili değil. Tek bir şeyle ilgili, o da para. Bu gece kimler ölecek? Fakirler. Kendimizi korumaya yetecek kadar paramız yok.

The Purge: Anarchy / Arınma Gecesi Fragmanı

The Purge: Anarchy / Arınma Gecesi (2013) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 6
Senaryo - 7

6.6

Çok iyi

The Purge: Anarchy, Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika'da hükümet, her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin verir.

Kullanıcı puanı: İlk sen ol!