The Purge Serisinin 5. Filmi İçin Hazırlıklar Tamamlandı

713

The Purge (Arınma Gecesi) serisinin 5. filmi için James DeMonaco‘nun tüm hazırlıkları tamamladığı film, 10 Temmuz 2020’de vizyona girecek.

The Purge Serisinin 5. Filmi İçin Hazırlıklar Tamamlandı

- Reklamlar -

James DeMonaco‘nun yazıp yönettiği Arınma Gecesi serisi, farklı kurgusal yapısıyla seveni bol bir seri olarak her seferinde karşımıza çıkıyor. Yakın bir gelecekte dönemin Amerikan hükümetinin işlenen şiddet olaylarını minimuma indirmek için çıkardığı bir kanun ile 12 saat boyunca ölüm dahil tüm suçların serbest bırakılmasıyla yaşanan olaylar silsilesini ele alıyordu.

Geçen yıl vizyona giren The First Purge ile ilk Arınma Gecesi’nde neler yaşandığını kurgusal olarak bizlere gösteren DeMonaco, aksiyon dolu sahneleriyle yine alkışları toplamayı bilmişti. İlk Arınma Gecesi’nin anlatıldığı The First Purge filminde senarist olarak görev alan James DeMonaco, filmin yönetmenliğini Gerard McMurray‘e emanet etmişti.

Arınma Gecesi Serisinin 5. Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Variety‘de paylaşılan habere göre Arınma Gecesi serisinin 5. filmi için Universal ve Blumhouse Productions iş birliğinde hazırlıklar başlamış durumdaymış. Senaryosunu James DeMonaco’nun yazacağı film ile ilgili şu ana kadar kesin olan tek şey; 10 Temmuz 2020’de vizyona girecek olması. Filmi yönetmeninin kim olacağı ise henüz belli olmayan diğer konulardan…

Arınma Gecesi 5‘te konu olarak ne işleneceği de muallakta olan şeylerden bir tanesi. İlk Arınma Gecesi’ni anlattılar, sokaklardaki şiddeti gösterdiler, bunu bir turizm etkinliğine de çevirdiler… Bakalım bu defa konuyu hangi tarafından ele alacaklar?

Pek bir sevdiğimiz bu seri ile ilgili yaptığımız incelemeleri ise aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:

The Purge: Anarchy

The First Purge

Önceki İçerikGame of Thrones Belgeseli The Last Watch’tan İlk Fragman Geldi
Sonraki İçerik2019 Yazında Yayınlanacak Muhteşem Netflix Dizileri
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)