True Story Fragmanı Yayınlandı

1578

True Story, Gazeteci Michael Finkel’in bir anı yazısından ilham alan Rupert Goold‘un son filmidir. Film, tüm ailesini öldüren bir katilin soruşturma sırasında Finkel’ın adını veriyor ve gizemli dakikalar bu andan itibaren başlıyor.

True Story Fragmanı Yayınlandı

- Reklamlar -

Gerilimi, gizemi ve dramı bol bir film bizi bekliyor!

True Story Filminin Konusu

New York Times dergisinde çalışan yazar Michael Finkel, sıradan bir çalışma gününde karşılaştığı bir gazete karşısında hayrete düşer. Bütün ailesini öldürdüğü için aranmakta olan Christian Longo isimli genç bir adam, Meksika’da yakalanmıştır. Christian Longo kaçtığı süreç boyunca kendine yeni bir kimlik edinmiş, kendini New York Times yazarı Michael Finkel olarak tanıtmıştır. Ertesi gün Times editörleri tarafından yazılıp yayımlanan bir başka not ise bir hayli ilginçtir. Gazetede yazan habere göre Michael Finkel kovulmuştur. Ne var ki hapishaneye gönderilen Longo’nun konuşmayı kabul ettiği tek gazeteci Michael Finkel’dır. Finkel, doğru hikayeyi öğrenmek için hapishaneyi arayıp Longo ile görüşmeyi kabul eder. Sonrasında aralarında tuhaf bir ilişki başlar…

Filmin yönetmen koltuğunda ilk uzun metraj denemesine imza atan Rupert Goold, başrollerinde ise James Franco ve Jonah Hill bulunuyor.

True Story, fragmanı heyecanla beklediğim filmler listesinde şimdiden yerini aldı.

True Story Filminin Fragmanı

Önceki İçerikBlue Jasmine / Mavi Yasemin (2013) Film İncelemesi
Sonraki İçerikWoman in Gold Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)