Tschick Filmi İlk Fragmanı Yayınlandı

831

Tschick, 15 Eylül 2016‘da beyaz perdedeki yerini alacak olan Fatih Akın’ın son filmi! Sefa geldi, hoş geldi! Alman Marco Mehlitz‘in yapımcılığını yaptığı filmin yönetmenliği için ilk olarak David Wnendt düşünülmüş ancak teklif kabul görmemiş. Ancak Mehlitz’in kararıyla projeyi Fatih Akın devraldı.

“Aşka Ruhunu Kat / Soulkitchen”, “Duvara Karşı / Gegen die Wand”, “Yaşamın Kıyısında / Auf der anderen Seite” ve son olarak gazeteci Hrant Dink’in yazılarından yola çıkan filmi The Cut ile izleyici karşısına çıkan ödüllü yönetmen Fatih Akın’ın yeni filmi fişek gibi geliyor.

- Reklamlar -

Fatih Akın bu yapımında Almanyalı ünlü yazar Wolfgang Herrndorf’un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı çok satılan romanı ‘Tschick’i sinemaya uyarladı. Fragmandan anladığımız kadarı ile oldukça keyifli ve merak uyandırıcı bir film.

Filmin konusuna gelince; Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik’in yaz tatilinde annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar.

Buyurun fragmana bir göz atın. Biz fazlasıyla sevdik.

Tschick Filminin Fragmanı

Önceki İçerikBottleneck Gallery Resmi Alien Çizimlerini Yayınladı
Sonraki İçerikIce Age: Collision Course Yeni Fragmanı Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.