Yukarı Bak filmi Balonu Gerçek Oldu

1999

Yukarı Bak filmi, hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için; Evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı Oscar ödüllü bir animasyon filmi. Carl Fredricksen karakterini orijinal versiyonunda Edward Asner, Türkçe dublajlı versiyonunda ise Erol Günaydın seslendirmişti.

Belirli aralıklarla açıp açıp izlediğimiz ve bir animasyon filminden çok öte olan bu yapımdaki o müthiş balonu bu yıl 30. gerçekleştirilen Canberra Balloon Spectacular 2016‘da göklere çıkarmışlar.

- Reklamlar -

Disney/Pixar‘ın Up yani Yukarı Bak filmindeki bu balonu İngiltere’nin Bristol şehrinde yapmışlar ve 600’den fazla balon kullanmışlar. Avustralya’nın Canberra kendinde 15 Mart’ta gerçekleştirilen bu balon şölen katılımcılarına çok güzel anlar yaşatmış.

Eski bir pilot olan ve şu sıralarda Grafik Tasarımcılık yapan Simon Askey‘in hayali olan bu sıcak hava balonu sonunda gerçek olunca da gerçek anlamda havalara uçmuş. :)

Aynı zamanda bir James Bond filmi olan 1999 yapımı The World Is Not Enough’ta da balon pilotu olarak rol alan Simon Askey için şu sıralar ondan daha keyifli bir insan olamaz herhalde?

Yukarı Bak Filmi Balonu ve Instagram’daki Yankıları

Early mornings #canberraballoonspectacular2016 #up @piknikpilot @ponysnakemoore

@abigailevil6 tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Önceki İçerikStan Lee Cameo’ları Arasındaki En İyisi Bu
Sonraki İçerikLEGO Batman İlk Görselleri Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)