Zeki Demirkubuz’un Son Filmi Bulantı’nın Fragmanı Yayınlandı

1881

Son dönem Türk Sinema’sının en büyük yönetmenleri arasında gösterilen Zeki Demirkubuz‘un son filmi olan Bulantı’nın merakla beklenen fragmanı yayınlandı.

2 Ekim 2015’te vizyona girecek olan filmi yazıp yöneten Zeki Demirkubuz’un oyuncu kadrosunda ise; Bekleme Odası filminde de olduğu gibi kendisinin aksine Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal, Nurhayat Demirkubuz, Kaan Turgut, İpek Türktan Kaynak, Mert Salih Öztürk, Bahar Özus, Yazgı Demirkubuz, Aydın Yıldız ve Apo Demirkubuz yer almaktadır.

- Reklamlar -

Filmin ismi ile ilgili çok yakın bir zamanda basın açıklaması yapma gereği duyan Zeki Demirkubuz’un açıklaması ise şu şekildeydi;

Filmin konusu ya da temasının Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur ama şöyle bir bağı vardır; Zeki Demirkubuz, yedi yıl önce –çekebilir miyim düşüncesiyle- Sartre’ın romanını çalışmaya karar vermiş, bilgisayarında Bulantı adında bir dosya açmış. Ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip filmin şimdiki haline yönelmiştir. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında yeni bir isim bulamadığından, zaten filmlerine isim bulmakta hep zorlandığından, bulduğu diğer isimlerden hoşlanmayıp bu arada Bulantı’ya alıştığından ve çok sevdiğinden filmin ismi bu şekilde kalmıştır.

Bulantı filminin konusu ise; Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar.
Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir.

Bulantı Filminin Fragmanı

Önceki İçerikAngry Birds Filmi ile İlgili Fotoğraflar Geldi
Sonraki İçerikThe Night Before Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)