18 Kasım 2016 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

671

18 Kasım 2016 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Bu hafta Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? filmine gitmeden olmaz.

Kasım’da aşk başkadır diyen sizce de biraz iddialı konuşmamış mı? Hayır bize öyle bir bilgi gelmedi de? Zaten romantik filmler de gittikçe azalıyor. Bari oradan bulalım keyfimizi dedik ama yok! Gerçi, çok da yok değil, bu işlerin uzmanı Özcan Deniz abimiz bize uzun bir aradan sonra romantik filmle geri döndü. Hem de sırf ustalık dönemlerinde Nurgül Yeşilçay ile bir yapımda bulunmak için yaptı bunu. Neyse detayları aşağılarda konuşalım:

- Reklamlar -
  1. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?
  2. İkinci Şans
  3. Ölüm Alfabesi 2
  4. Adam Mısın?
  5. Mezuniyet
  6. Ayı Kardeşler 2
  7. Bir Şey Değilim

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

İkinci Şans

İkinci Şans, gönüllerin filmi. Başrolüyle birlikte yönetmenliğini de Özcan Deniz’in üstlendiği İkinci Şans filminin yapımcı koltuğunda Şükrü Avşar otururken, filmin başrollerini Deniz ile Nurgül Yeşilçay üstleniyor.

Hayatını kızına adamış matematik öğretmeni Yasemin ile et restoranı sahibi karizmatik gurme Cemal’in yolları kesişir. Yasemin geçmişte yaşadığı yanlış evliliğin yaralarını sarmaya çalışan, attığı adımlara dikkat eden bir annedir. Cemal ise sosyal, geçmişinden kurtulmak isteyen gamsız bir adamdır. Bu zıt karakterli ikilinin tanışması önce kavgalı olacaksa da zamanla bir aşkın kıvılcımlarına dönüşecektir.

Ölüm Alfabesi 2

Ölüm Alfabesi 2, bir devam filmi. İlk filminde bir grup arkadaşın başına gelenleri izlediğimiz seri, 2. filminde ise dul bir anne ilk 2 kızını temel alıyor. Kurdukları düzeneklerle sahte ruh çağırma seansları düzenleyen aile geçimlerini bu şekilde sağlarken günün birinde eve getirdikleri ruh çağırma tahtası sandıklarından çok daha büyük bir belaya yol açıyor.

Bu kez olayların başlangıcını anlatacak olan Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı filminin yönetmen koltuğunda ise Göz filmi ile korku camiasına kendini kanıtlamış olan Mike Flanagan oturuyor. Kadrosunda Elizabeth Reaser, Annalise Basso, Henry Thomas, Lulu Wilson, Lin Shaye ve Doug Jones’u bulunduran filmin senaryosu da yönetmenin kendisi ile Jeff Howard imzasını taşıyor.

Mezuniyet

Mezuniyet, Altın Palmiye’li 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün filminin yönetmeni Cristian Mungiu’nun yönetmenliğini üstlendiği Romanya yapımı Mezuniyet filminin oyuncu kadrosunda ise Vlad Ivanov, Maria-Victoria Dragus, Adrian Titieni ve Gheorghe Ifrim gibi isimler yer alıyor.

Romeo Aldea, Romanya’da küçük bir dağ kasabasında yaşayan bir doktordur. Kızı Eliza’yı 18 yaşına geldiğinde onu yurt dışında okutma idealiyle büyütür. Planları gerçekleşmek üzeredir; Eliza İngiltere’de psikoloji okumak için burs kazanır. Tek yapması gereken lise bitirme sınavlarını geçmektir. İlk yazılı sınavından bir önceki gün, Eliza tüm geleceğini riske atan bir saldırıya uğrar. Şimdi Romeo, bir karar vermek zorundadır.

Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış

Ding Liang ile Fuyuan Liu’nun yönettiği animasyon film Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış, Ayı Kardeşler: Kurtarma Operasyonu filminin devamı olan ve hayvanları temel alan bir çocuk filmi. Ayı Kardeşler film serisi, 2012’den beri Çin’de yayınlanan Çin’in en popüler çocuk çizgi filmi olan “Boonie Bears”dan beyazperdeye uyarlanıyor.

Kristal Tepeler, şiddetli bir kar fırtınası sonucunda bembeyaz kar ile örtülüdür. Fırtınadan sonra, Bramble’ın çocukluk anılarını canlandıran gizemli bir hayvan Kristal Tepeler’de dolaşmaya başlamıştır. Çok geçmeden bu gizemli hayvanın peşine düşen ödül avcıları Kristal Tepeler’in altını üstüne getirir.

Adam Mısın!

Adam Mısın!, Televizyon ve futbol takipçilerinin yakından tanıdığı futbol yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener’i beyazcamdan beyazperdeye transfer eden filmde ‘Beyaz Futbol’ ekibi bir sponsor tarafından organize edilen bir tatile hep beraber çıkarlar. Fakat kafa dinleyip eğlenmeyi planladıkları bu tatilde başlarına hiç beklenmedik, komik olaylar gelecektir. Yani… Bize göre 18 Kasım 2016 vizyondaki filmler arasında gidilesi gibi görünmüyor.

Bir Şey Değilim

Bir Şey Değilim, genç bir tiyatro oyuncusu olan Mahmut, ikinci sınıf sinema filmin kötü adam karakteri için çağrılınca kabul eder. Kötü adam karakterini oynayacaktır. Ancak oyunculuk başarısıyla filmin Jön’ünün kıskançlığına hedef olur. Muharrem Özabat‘ın yazıp yönettiği Bir Şey Değilim filminin oyuncu kadrosunda Münir Can Cindoruk, Bihter Dinçel, Ahmet Saraçoğlu, Rıza Sönmez, Levent Ülgen, Ümit Çırak, Numan Çakır gibi pek çok isim daha yer alıyor.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?

J.K. Rowling‘in aynı isimli fantastik ansiklopedik kitabına dayanan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi fantastik yaratıklar hakkında bir kitap yazan bir yazarın gezi notları olarak karşımıza çıkıyor. Harry Potter’ın onun kitabını okumasından 70 yıl önce kitabı yazmış olan Newt Scamander’ın New York’ta yaşadığı maceraları konu alan kitap genç kaşifin New York’un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıklarını da içeriyor.

Yıldızlı kadrosuyla dikkat çeken yapımın yönetmenliğini David Yates üstleniyor. Genç kaşif yazar Scamander rolünü Danimarkalı Kız ve Her Şeyin Teorisi filmlerindeki başarılı performansıyla hatırlanan Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne üstlenirken, filmin kadrosunda Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Jon Voight da yer alıyor.

Şimdiye kadarki en sevimli filmlerden biri olabilir. Tadından yenmez bir yapım olduğu ve özlemlerimizi giderdiği için kendisi favori filmimizdir. Buyurun filmin fragmanı

Önceki İçerikŞimşek Mcqueen’i Özleyenler İçin Arabalar 3’ten Fragman
Sonraki İçerikBrad Pitt ve Marion Cotillard’lı Allied’tan Yeni Klip ve Kamera Arkası
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.