Agents of SHIELD – Marvel Sinematik Evren Bağlantıları

1189

Agents of SHIELD, geride bıraktığımız sezonunda dokunaklı final sahnesinden dolayı pek odaklanamadığımız ancak gelecek sezon için, hatta Marvel Sinematik Evreni için büyük ipuçları içeren sahnelere sahip.

Filmlerden aşina olduğumuz gibi dizilerde de “After Credit” dediğimiz, hali hazırda yayınlanmış olan bölümle alakalı olmayan, ancak gelecek yapımlar için ipucu niteliğinde sahneler mevcut. Agents of SHIELD,  sezon finali bölümünde de bu sahnelerden cömertçe kullandı. İlk sahneyle başlayalım o vakit.

- Reklamlar -

Agents of S.H.I.E.L.D. ve Marvel Sinematik Evren Bağlantıları Sizlerle

İlk olarak Daisy Johnson’ın Quake kimliğine büründüğünü ve özerk süper kahramanlığını gerçekleştirdiğini söylemiştik. Dönüşme hikayesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun üzerine ekibin geri kalanı, nerede olduğu belli olmayan ve bir hayalet gibi insanlara yardım eden Daisy’nin peşine düşmüş vaziyette. Bunun başını da tabi ki Phil Coulson çekiyor. Yalnız bu kaçma ve kovalama sahnelerinde dikkatimizi çeken ve gelecek sezon ne olacak dedirten bir olay göze çarpıyor. Daisy’yi yakalamamaları ve Mack’in “yine başaramadık” demesi üzerine SHIELD’in Direktörü olarak bildiğimiz Coulson’un “Direktörü ara” cümlesiyle karşılaşıyoruz. Evet, yeni sezonda emektar direktörümüz Coulson görevde değil. Ne var ki yeni direktörü tahmin etmek de zor değil. Captain America: Civil War filminde Sokovia anlaşmasını imzalayarak SHIELD ve hükümet kademelerinde etkin rol oynayan Tony Stark, Shield’in başına geçmek için en büyük aday. Ayrıca meşhur “Iron Man:Director of S.H.I.E.L.D” çizgi romanıyla adından da anlaşılacağı üzere SHIELD’ın yeni direktörünün Tony Stark olacağına neredeyse emin oluyoruz.  Ancak bu televizyon dizilerine nasıl yansıyacak, Robert Downey Agents of Shield’de nasıl bir konumda olacak hala muamma. Yeni direktör adayları arasında SHIELD’in bel kemiği Maria Hill de güçlü bir aday. Bu şerefe kimin nail olacağını yeni sezonda bekleyip göreceğiz.

Agents of SHIELD – Marvel Sinematik Evren Bağlantıları Hakkında İkinci Kısım

Gelelim ikinci meselemize. Sezonun sonlarına doğru hayatımıza giren ancak önemli bir stratejik değere sahip olduğu için kısa sürede yükselen Doktor Radcliffe’yi hatırlamamız gerekecek. İkinci kısımda Dr. Radcliffe, Tony Stark’ın Jarvis’ini anımsatan AIDA isimli bir işletim sistemiyle konuşarak bir kutlama yapacağından  bahsediyor. Açılımı “Artificial Intelligence Data Analyser” olan AIDA, dr radcliffe’nin sevincinin ve kutlamanın sebebini sorduğunda Dr Radcliffe’den

Bugün senin doğum günün!” cevabını veriyor. Çizgi romanlardan Holden Radcliffe’nin robotik ordu kurmaya olan obsesifliğini bildiğimiz için AIDA’nın insan bedeniyle vücut bulması son derece ürkütücü bir hamle. Hatta senarist Jed Whedon bu konu için “Pandora’nın kutusu açılacak” tabirini kullanıyor.

Buyur bir de burdan yak dedirten bu gelişme AIDA’nın Age of Ultron’daki Jarvis felaketiyle ortaya çıkan Vision karakteriyle nasıl  bir ortak yönleri bulunacak diye düşündürüyor. Ayrıca yapım zaten bir yapay zeka ve yapay zekanın beden bulması olaylarını ayrıntılı olarak işledi. Bu tekrar ne gibi sonuçlar doğuracak hep beraber yeni sezonda izleyip göreceğiz. Bu iki konunun, İşleri arap saçına döndürmeye bayılan dizide çok su götüreceği kesin.

Önceki İçerikSuicide Squad Filminden Muhteşem Karakter Afişleri Geldi
Sonraki İçerikNoomi Rapace Alien: Covenant Kadrosuna Dahil Oldu