Batman v Superman İkinci Fragmanından Göze Çarpanlar

2306

Batman’in Superman karşısında neler yapabileceği sorusu çizgi romanlarda, animasyonlarda hatta çizgi roman sevenler arasında bir çok kere tartışılmış ve içinden çıkılamamış bir konudur. Çoğunuz “Olur mu öyle şey Superman iki tokatlasa…” gibi cümleler kurabilirsiniz ama durum o kadar basit değil. Çünkü Kryptonlu dostumuzun da herkes gibi bir kaç zaafı var. Uzaylı da olsa insan insandır. Hoş Zack Snyder‘in açıklamalarına göre Batman’in üzerindeki zırhı sadece Superman’e karşı az da olsa zaman kazanması için tasarlandı, göreceğiz.

Superman’in bunca gücüne ve yaratabileceği yıkıma karşılık birkaç kişini söyleyecekleri var gibi. Yeni fragmanımız bunu daha detaylı şekilde bize gösteriyor.

Batman v Superman Fragman İncelemesi

7Bruce Wayne v Clark Kent

Batman v Superman İkinci Fragmanından Göze Çarpanlar
- Reklamlar -

Kahramanlarımızın ilk karşılaşması. Pek de sıcak sayılmaz çünkü Clark’ın karşısındakinin sadece Bruce Wayne olduğunu düşünerek “Şehrinizdeki Bat-vigilante hakkında ne düşünüyorsunuz? İnsanlar korku içinde, kendisini hukuktan üstün görüyor?” sorusunu sorması ortamı biraz geriyor. Bruce Wayne’nin Superman’den bahsederek verdiği “Sizin kahramanınızın ağaçtan bir kedi kurtardığında bile abartarak yayınladığınız haberleri düşünürsek Daily Planet‘in kurduğu, birileri kendisini yasalardan üstün görüyor, cümlesi iki yüzlülük. Hem de bir uzaylı hakkında.” cevabıyla ortalığı iyice soğutarak son noktayı koyuyor: “Belki de benim içimdeki Gotham şehri yüzündendir. Palyaço kılığındaki manyaklarla kötü bir geçmişimiz var.

Karşılıklı bu atışmada değinilecek birçok yer var. Birbirini ölçtükleri çok belli. Zaten dünyanın en iyi dedektifi unvanına sahip Batman’in Superman’in kimliğini bilmemesi biraz garip, belki de henüz arayışa geçmemiştir.

Batman v Superman İkinci Fragmanından Göze Çarpanlar

Konuşmadaki son cümlede geçen palyaço, elbette Joker. Belli ki DCEU’da ilk defa Suicide Squad’da göreceğimiz Joker’in Batman v Superman filminin öncesinde Bruce Wayne ile bir geçmişi var. Hatta spesifik konuşmak gerekirse bu geçmişin en karanlık noktası Joker’in eski Robinlerden biri olan Jason Todd’u öldürmesi. Fotoğrafta gördüğümüz Robin kostümü de Jason Todd anısına Batcave’de duruyor olmalı, ki Joker oraya nasıl ulaşıp bu yazıları yazmış merak konusu.

Önceki İçerikI Saw the Light Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerik4 Aralık’ta Vizyona Girecek Filmler ve Haftanın Filmi