Batman v Superman’den Kostüm Detayları Geldi

2319

Süper kahraman filmleriyle ilgili minicik bir detay ya da bilgi olduğunda içimiz kıpır kıpır oluyor. Bu detay ve bilgiler bazen spekülatif ya da yanlış bilgiler olduğunda ise “amaaaan ben de ne zannetmiştim” düşüncesiyle ufak (hatta bazen büyük) hayal kırıklıkları yaşıyor olduğumuz da bir gerçek.

Birazdan vereceğimiz bilgiler güvenilir ve yayılmasında herhangi bir problem teşkil etmiyor. Bilgimizin kaynağı ise Batman v Superman filminin kostüm tasarımcısı olan Michael Wilkinson. Wilkonson, filmin kostümleriyle ilgili detaylarına çekinmeden içtenlikle People’s Choice’a verdiği röportaj ile süper kıyafetler ile ilgili daha önce hiçbir yerde duyulmamış bilgiler paylaşmış.

5Wilkonson’ın röportajından kesitler

- Reklamlar -
  • Kostümler bitsin diye tam anlamıyla bir ev ödevi gibi çalışmalarıma devam ediyorum. Şimdilik her iki ikonik karakterin de tarihçelerine dalmış durumdayım. Son 75 yıl içinde yapılan tüm çizgi roman, dizi, film ve video oyunlarını inceleme fırsatım oldu. Çok önemli insanlardan bu filmin ne kadar önemli olduğuna dair bilgiler topladım. Yeni teknolojileri takip ederek daha önce görülmemiş kostümler için arama ve araştırmalara başladım. Kostümler için modern çizgilerden yararlanıp, ilham verici olmasına özen gösteriyorum.
  • Superman’in kostümü için Man of Steel’deki kostümü baz olarak aldık. Bu kostüme aerodinamik birkaç ekleme ile dünyada ve uzayda rahatça giyebileceği bir kostüm dizayn ettik. Batman’in kostümü için ise, onun yakın dövüşteki kabiliyetleri ve gücünün kostümü ile ilgili olmadığı görüşünce uzlaştık. Yani göreceğiniz yeni Batman kostümü diğer filmlerde gördüğünüzün 180 derece tersi olacak. Yönetmen Zack Snyder, her ne kadar bizim görüşümüze katılsa da çizgi romanlarda yer alan Batman kostümlerine de saygı duymamız gerektiğini bize iletti. Wonder Woman için ise karşılaştırılabilir herhangi bir done elimizde yok ama TV filmlerinden esinlenerek oluşturacağımız da kesin. Zack bu karakterin ölümcül ve sert nitelikte olmasını istiyor. Bu isteği sırasında ise aklına çok güzel bir fikir geldi. Wonder Woman’ın silahını Yunan mitolojisinden ilham alınarak dizayn edilecek. Bu kadar ayrıntıya rağmen benim favorim, Batman’in eldivenine yerleştirdiğimiz pirinçten yapılmış bir muşta!

Aquaman’i canlandıracak olan Jason Mamoa ile de detaylara değinen Wilkonson, “Onun bir parçası niteliğinde olacak kostümü için şu an epey zorlanıyoruz” cümlesini sarf etmiş.

Henry Cavill’in Superman‘i, Ben Affleck‘in Batman’i, Gal Gadot‘un ise Wonder Women’ı oynayacağı film, rol alacak diğer oyuncular ile de tam bir Şampiyonlar Ligi kadrosuna sahip.

Batman v Superman Kostümleri

Önceki İçerikZorro Efsanesi Post Apokaliptik Bir Senaryo ile Geliyor
Sonraki İçerikSuicide Squad Ekibinden Skwad Dövmesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)