The Birth of a Nation Fragmanı Yayınlandı

743

Birth of a Nation fragmanı filmin yapımcı şirketi olan Fox Searchlight Pictures tarafından yayınlandı. Kölelik ile ilgili çok güçlü bir film olan bu filmi yazan, yöneten, yapımcılık görevini üstlenip aynı zamanda başrolünde de bulunan Nate Parker‘ın bu projesi gerçekten inanılmaz! İlk gösterimi 25 Ocak’ta Sundance Film Festivali‘nde yapılan film büyük alkış almış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

The Birth of a Nation Konusu

Siyahların ilk ciddi şaha kalkışı olarak da bilinen Nat Turner İsyanı filmin ana temasını oluşturmaktadır. 1831 yılındaki güneş tutulmasını müteakip olarak karar verilen ancak hastalandığı için isyan başlamaz. 4 Temmuz’a kadar isyanı sürdürmek ve sonuca bağlamak isteyen Nat, 21 Ağustos’ta isyanı tekrar başlatır ancak iki gün içerisinde isyan bastırılır ve olaylar iyice çığırından çıkar…

- Reklamlar -

Savaş öncesi güneyde geçen hikayemiz o dönem fazla olmayan bir özelliğe sahiptir. Okur-Yazar, Papaz ve aynı zamanda da köledir. Mali açıdan da büyük sorunlar yaşayan Samuel Turner (Armie Hammer) Nat’in vaaz vermesine ve karşılığında para almasına razı olur. Sayısız ölüm gören ve büyük zorluklar yaşayan Nat, bu gelişme sonrasında özgürlüğüne kavuşmak için artık aralanmış bir kapının ışığını görmüştür…

The Birth of a Nation filminin başrolünde yer alan Nate Parker’ın karşısında Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Jackie Earle Haley, Mark Boone Jr., Colman Domingo, Aunjanue Ellis, Dwight Henry, Aja Naomi King, Esther Scott, Roger Guenveur Smith ve Gabrielle Union ile mücadele edecektir.

The Birth of a Nation Amerika’da 7 Ekim tarihinde vizyondaki yerini alacak. Umarız filmi ülkemizde yer alan sinema salonlarında da izlemek nasip olur.

The Birth of a Nation Fragmanı

Önceki İçerikIllumination Entertainment Çok Güzel Haberler Verdi
Sonraki İçerikAnnemin Yarası (2016) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)