Genius Filminin Fragmanı Yayınlandı

778

Genius fragmanı, filmin dağıtımcısı olan Roadside Attractions cephesinden Yahoo! Movies aracılığıyla bizlerle buluştu. Fragmanın aksine bir de filmden görüntünün yayınlandığı görseli aşağıda bulabilirsiniz.

Senaryosu Oscar Adaylığı bulunan John Logan’a (Gladiator, The Aviator) ait olan filmin yönetmenliğini Tony Award sahibi Michael Grandage yapmaktadır. Farklı ve çok giriftli yapıya sahip bir arkadaşlığın anlatıldığı Genius filmi, iki farklı dünyanın insanı olan ünlü editör Maxwell Perkins ile 20. yüzyılın en büyük Amerikan yazarlarından biri olan Thomas Wolfe’un arasındaki hikayeyi anlatmaktadır. F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway’in hikayesine benzerliğiyle dikkat çeken bu film aynı zamanda bir biyografidir.

- Reklamlar -

A. Scott Berg’in kaleme aldığı Max Perkins: Editor of Genius isimli biyografiden beyaz perdeye uyarlanan Genius filminin başrollerinde Oscar ödüllü Colin Firth’ü (The King’s Speech, Kingsman: The Secret Service) Perkins, Oscar adaylığı bulunan Jude Law’ı (Sherlock Holmes, Spy) Wolfe, Wolfe’nin fırtınalı bir aşk yaşadığı Aline Bernstein rolünde Oscar ödüllü güzel oyuncu Nicole Kidman’ı, 3 kez Oscar adaylığı bulunan Laura Linney’i (The Big C, Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) Max’ın karısı ve aynı zamanda kabiliyetli bir oyun yazarı olan Louise Perkins’i, Golden Globe adaylığı bulunan Guy Pearce’ı (Prometheus, The Rover) F. Scott Fitzgerald ve Dominic West’i (The Wire, The Affair) Ernest Hemingway rolleriyle göreceğiz.

Genius filmi vizyona gireceği tarih aralığında Duncan Jones’un efsanevi Warcraft filmi, Sihirbazlar Çetesi’nin bir devam filmi olan Now You See Me 2 ve James Wan’ın gişe rekorları kıran devam filmi The Conjuring 2 ile aynı anda çarpışacak. Bakalım bu savaştan kim galip ayrılacak?

Genius Filminin Fragmanı

Önceki İçerikTarzan Efsanesi Filminin Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikX-Men Apocalypse Yeni Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)