X-Men Apocalypse Yeni Fragman Geldi

1444

Her büyük firma gibi Fox da başarısına başarı katmak istiyor. Deadpool‘un getirdiği kardan sonra gözler X-Men evreninin bu seneki ikinci filmi X-Men Apocalypse‘ye dikilmiş durumda.

Fragmanın genelinde, Apocalypse‘nin geri dönüşünü, mutantların yanlış liderler nedeniyle hak ettikleri yerlerde olmadığını düşündüğünü; ve kahramanlarımızın çaresizce ona karşı duruşunu ve neden X-Men olmaları gerektiğini görüyoruz.Her yeni fragmanda aksiyonun artışa geçtiğini görüyoruz ve umuyoruz ki film adını aldığı çizgi romanın şanına erişir.

Bir önceki fragman ve incelemesi için buraya bakabilirsiniz.

X-Men Apocalypse Fragmanı ve Göze Çarpanlar

6Apocalypse Nereden Geliyor?

X-Men Apocalypse Yeni Fragman Geldi
- Reklamlar -

Kısaca Mısır. Evet ama bu görüntülerde gördüğümüz vücudunun sanki bir çeşit teknolojiye aktarılması görüntüleri ne manaya geliyor? Days of the Future Past filminin sonunda gördüğümüz gibi, Apocalypse küçük yaşta güçlerine hükmeden ve kendisine tapınacak insanları çoktan bulmuş durumdaydı, sahnede gördüğümüz ritüele dahil olan insanları açıklıyor. Fakat bu ritüeli gerçekleştirecek teknoloji nereden bulundu?

Teknoloji diyorum çünkü büyü olması pek mantıklı değil, büyü X-Men evreninin yapı taşlarından birisi değil (genelde). Teknoloji diyorum çünkü yukarıda filmin yönetmeni Bryan Singer‘in prodüksiyona dahil çalışmalarından birisini görüyoruz. Dikkat edebileceğiniz üzere konsept bir uzay gemisini andırıyor. Apocalypse çizgi romanlarda, mutant güçlerinin üstüne bir de uzaydan gelen Celestial teknolojisiyle son formuna, üzerindeki zırha ulaşıyordu. Burada bunu kullanamayacakları kesin, çünkü Celestialları MCU içerisindeki Guardians of the Galaxy filminde gördük; yani teknolojisini onlardan alması, farklı firmaların/evrenlerin filmleri olmaları nedeniyle, mümkün değil. Bu durumda en yakın aday X-Men çizgi romanlarına dahil olan Shi’ar ırkı. X-Men severler için çok önemli çünkü durum böyle olursa X-Men filmlerinin kozmik hikayelerini kullanabilmesine, hiç olmadı çok ünlü The Dark Phoenix Sagalarını işlenmesine bir göz kırpılabilir.

Önceki İçerikGenius Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikWarcraft Filminin Reklam Filmi Yayınlandı