X-Men Apocalypse Yeni Fragman!

0
980

Her büyük firma gibi Fox da başarısına başarı katmak istiyor. Deadpool‘un getirdiği kardan sonra gözler X-Men evreninin bu seneki ikinci filmi X-Men Apocalypse‘ye dikilmiş durumda.

Fragmanın genelinde, Apocalypse‘nin geri dönüşünü, mutantların yanlış liderler nedeniyle hak ettikleri yerlerde olmadığını düşündüğünü; ve kahramanlarımızın çaresizce ona karşı duruşunu ve neden X-Men olmaları gerektiğini görüyoruz.Her yeni fragmanda aksiyonun artışa geçtiğini görüyoruz ve umuyoruz ki film adını aldığı çizgi romanın şanına erişir.

Bir önceki fragman ve incelemesi için buraya bakabilirsiniz.

X-Men Apocalypse Fragmanı ve Göze Çarpanlar

Apocalypse Nereden Geliyor?

filminebandim AOA apocalypse2 X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Kısaca Mısır. Evet ama bu görüntülerde gördüğümüz vücudunun sanki bir çeşit teknolojiye aktarılması görüntüleri ne manaya geliyor? Days of the Future Past filminin sonunda gördüğümüz gibi, Apocalypse küçük yaşta güçlerine hükmeden ve kendisine tapınacak insanları çoktan bulmuş durumdaydı, sahnede gördüğümüz ritüele dahil olan insanları açıklıyor. Fakat bu ritüeli gerçekleştirecek teknoloji nereden bulundu?

Some production art. #XmenApocalypse #GrantMajor I was a little busy but will continue to snap more.

A post shared by Bryan Singer (@bryanjaysinger) on

Teknoloji diyorum çünkü büyü olması pek mantıklı değil, büyü X-Men evreninin yapı taşlarından birisi değil (genelde). Teknoloji diyorum çünkü yukarıda filmin yönetmeni Bryan Singer‘in prodüksiyona dahil çalışmalarından birisini görüyoruz. Dikkat edebileceğiniz üzere konsept bir uzay gemisini andırıyor. Apocalypse çizgi romanlarda, mutant güçlerinin üstüne bir de uzaydan gelen Celestial teknolojisiyle son formuna, üzerindeki zırha ulaşıyordu. Burada bunu kullanamayacakları kesin, çünkü Celestialları MCU içerisindeki Guardians of the Galaxy filminde gördük; yani teknolojisini onlardan alması, farklı firmaların/evrenlerin filmleri olmaları nedeniyle, mümkün değil. Bu durumda en yakın aday X-Men çizgi romanlarına dahil olan Shi’ar ırkı. X-Men severler için çok önemli çünkü durum böyle olursa X-Men filmlerinin kozmik hikayelerini kullanabilmesine, hiç olmadı çok ünlü The Dark Phoenix Sagalarını işlenmesine bir göz kırpılabilir.

Dört Atlı

filminebandim AOA aw4h X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Şimdiye kadarki görüntülerde Apocalypse’nin dört atlısıyla ayrı ayrı da olsa karşılaşmıştık. Bu ise hepsini bir arada gördüğümüz ilk ve en net görüntü. Apocalypse’nin ufka bakıp atlılarına nutuk çektiği bir an gibi.

Öğrenci Değil, X-Men!

filminebandim AOA mystique X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Mystique çizgi romanlarda genelde kötü karakteriyle bilinen birisi olmasına rağmen, Jennifer Lawrence gibi bir oyuncuyu harcamak istemediklerinden olacak ki, filmlerde daha yufka yürekli bir yapıya sahip ve kendisini önceki filmlerin aksine kendisini bol bol, olması gerektiği mutant haliyle, mavi görüyoruz. Umarız burada genç mutantlara “Bildiklerinizi unutun. Artık öğrenci değil, X-Mensiniz!” şeklinde gaz verdikten sonra yine insan görüntüsüne dönüp bizi üzmez.

Mutant vs. Mutant

filminebandim AOA mvm X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Fragmanın her bir köşesi aksiyon, bazen film tamamıyla bundan ibaret olacakmış gibi geliyor; ama şikayetçi değiliz çünkü Angel (Archangel’a dönüşmeden önce) vs. Nightcrawler karşılaşmasındaki teleportasyonlar ve Beast vs. Psylocke karşılaşmasındaki psi-blade hareketleri bizi yerimize kitleyecek gibi.
filminebandim AOA mvm2 X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Havok!

filminebandim AOA havok X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Havok X-Men evrenindeki yeriyle ve Cyclops‘un kardeşi olması nedeniyle önemli bir karakter. Üzücü bir şekilde kendisini First Class filmindeki kısa süreli antrenmanından sonra pek göremedik. Neyse ki burada tüm ihtişamıyla karşımızda duruyor. Bu kadar kalabalık ve çeşitli güçlere sahip insanı tek tek anlatmak zor olsa da hepsinin güçlerine şahit olacağımızı fragman kanıtladı. Her X-Men üyesi güçlerinin bir parçasını gösteriyor. Burada ise arkasında Cerebro‘ya bağlanmış Xavier‘ın, muhtemelen kardeşini aradığı sahnede, Havok’un gücünü kullandığını görüyoruz. Kime, ne için saldırıyor merak konusu.

Kimse Güvende Değil

filminebandim AOA mystique2 X Men Apocalypse Yeni Fragman!

Apocalypse’nin sadece güçlülerin yaşamasına yönelik planına dahil olmayan herkes teklikede. İster güçlerini yeni keşfeden bir genç, ister Mystique gibi tecrübeli bir mutant, hatta isterseniz Xavier gibi var olan en güçlü mutant sembollerinden birisi olun, Apocalypse’yi karşınıza aldığınız sürece güvende değilsiniz.

X-Men Apocalypse, 27 Mayıs 2016‘da sinemalarda.