László Nemes’in Sunset Filminden Yeni Fragman ve Afiş Geldi

395

2015 yılında Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı’nı Son of Saul ile kazanan ve adını tüm dünyaya duyuran László Nemes’in dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapan 2. uzun metrajlı filmi Sunset’ten yeni fragman geldi Film, 17 Mayıs’ta vizyona girecek.

88. Oscar Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı’nı hakkıyla kazanan ve 2015 yılının en iyi filmleri arasında gösterilen Son of Saul‘ün Macar yönetmeni László Nemes, bu defa Sunset ile karşımızda!

- Reklamlar -

Nemes, Son of Saul filminde II. Dünya Savaşı sırasında işlenmiş insanlık suçlarını tüm çıplaklığı ve ayrıntılarıyla gözler önüne sermişti. Ünlü yönetmen 2. uzun metrajlı filmi Sunset’te kamerasını I. Dünya Savaşı’nın hemen öncesine çevirmiş.

Sunset filminin senaryosu ise şöyle; Irisz Leiter (Juli Jakab) ismindeki genç kadın, eskiden kendi ailesine ait olan şatafatlı şapka dükkanına gelerek kendisine bir iş verilmesini ister. Şehrin kalbur üstü sosyetesini ağırlayacak olan dükkan sahibi Oszkar Brill, Irisz’i  başından savmak için elinden geleni yapar. Çünkü oldukça büyük bir organizasyon hazırlığıdadır ve kimsenin ayağına dolaşmasını istemez. Fakat kayıp geçmişinin peşine düşen Irisz’in dönüşüyle ortaya çıkan Leiter ailesinin sırları, tüm şehri çepe çevre sarsacaktır.

Şimdiden Venedik, Sevilla, Macaristan ve Pekin film festivallerinden ödülle dönen László Nemes bu yıl da Yabancı Dilde En İyi Yabancı Film ödülünün en büyük favorisi olduğunu göstermiş.

Filmin başrolünü daha önce Son of Saul’de de gördüğümüz Juli Jakab yer alırken, Susanne Wuest, Evelin Dobos, Vlad Ivanov ve Björn Freiberg gibi isimler de Jakab’a eşlik ediyor.

17 Mayıs’ta vizyondaki yerini alacak Sunset filmini bir kenara not edin. Sonra lazım olur.

Sunset Filminin Fragmanı

Sunset Filminin Afişi

László Nemes'in Sunset Filminden Yeni Fragman ve Afiş Geldi

Önceki İçerikJohn Wick 3’ten Nefes Kesen Fragman
Sonraki İçerikKevin Bacon’lı City on a Hill Dizisinden Yeni Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)