Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 Korku Filmi

25282

Korku filmlerinden çok korkuyorum dersem sizi kendime çok güldürürüm biliyorum. Eh haklarını veriyorlar ne yapayım? Hem çok korkuyorum, hem film bittikten sonra da çok etkileniyorum. Önceden çok sever, izlerdim. Ama bir yerden sonra -hangi yerden sonra hala bilmiyorum- izleyememeye başladım. Çünkü ciddi derecede etkileniyorum artık. Ama hatırı sayılır bir bilgim de yok değil.

Hala yanımda birileri oldukça izlerim, zaman zaman… Eksiklerim vardır, bana göre iyilerden 20 tanesi bu filmler. Eklemek istedikleriniz olursa, yorum yapabilirsiniz. ^^

İşte Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 Korku Filmi

18Berberian Sound Studio / Berberian Ses Stüdyosu

İşte Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 Korku Filmi
- Reklamlar -

Yalnız bir ses mühendisi olan Gilderoy, evinden kilometrelerce uzakta İtalya’da bir film setinde bulur. Suspiria benzeri bir korku filmi olan The Equestrian Vortex’in setinde çalışırken birçok tuhaf şeyle karşılaşmaktadır. Son derece klasik ve başarılı yöntemler ile ses kurgusu yapan stüdyo ekibinin çalışma koşulları Gilderoy için sahip olduğu yetenekleri sergilemesi için büyük bir fırsat gibi görünmektedir. Ses amiri Francesco’nun ve yapımcı Santini’nin olumsuz tavırları Gilderoy’un işini düzgün yapamamasına sebep olur. Buna karşılık Gilderoy aklındaki parlak fikirler ile yapıma ara verdikleri bir kutlama sırasında, elektriklerin kesilmesi ile birlikte bir ampul, metal ve kendi nefesi ile yarattığı UFO sesiyle etraftaki dikkatleri kendi üzerine çeker. Ancak bu filmin yıldızı Gilderoy değildir.

Önceki İçerikPixels Filminden Yeni Türkçe Altyazılı Fragman Geldi
Sonraki İçerikAlvin ve Sincapları: Yol Macerası Filminden Taze Fragman Geldi
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.