Peter Dinklage ve Richard Gere’lı Three Christs’tan Fragman Geldi

715

Richard Gere, Peter Dinklage, Walton Goggins, Bradley Whitford gibi isimleri bir arada izleme fırsatı bulacağımız, 1950’li yıllarda Hz. İsa olduğunu iddia eden üç kişinin tedavisi için yapılan gerçek bir deneyin anlatıldığı Three Christs‘tan fragman geldi.

Şu sıralar bu tip psikolojik konuları işlemek bildiğiniz üzere sinema dünyasında epey popüler… Daha önce The Stanford Prison Experiment, Das Experiment, Die Welle gibi yapımlarda psikolojik deneylerin filmlerde nasıl işlendiğini izlemiştik. Konu ise bu defa din ve psikolojik ögelerin iç içe geçtiği Three Christs. Game of Thrones dizisinin başrol karakterlerinden biri olan Tyrion Lannister’ı canlandıran Peter Dinklage ve usta oyuncu Richard Gere‘ı kadrosunda bulunduran filmin diğer oyuncuları ise şöyle Walton Goggins, Bradley Whitford. Konusu da oyuncu kadrosu kadar güzel!

- Reklamlar -

Three Christs Filminin Konusu

1950’li yıllarda Dr. Milton Rokeach, aynı akıl hastanesinde kendilerinin İsa olduğunu iddia eden üç ayrı kişinin tedavisi için bir deney yapmaya karar verir. Bu deneyin amacı ise şöyle; Kendisinin İsa olduğunu iddia eden üç kişi bir araya getirip sürekli olarak birbirleriyle yüzleştirilecek. Böyle kendilerinden şüphe edecekler ve İsa oldukları iddiasından vazgeçeceklerdir. Ancak olaylar pek tabii ki beklendiği şekilde gitmez ve bu deney, şiddetli tartışmaları ve sanrıları da beraberinde getirir.

Bu tartışmalı olayları beyazperdeye aktaracak filmin yönetmen koltuğunda Black Swan, Justified gibi yapımlarda yapımcı koltuğunda oturan Jon Avet yer alıyor. Filmin IMDB sayfasında da görebileceğiniz üzere aslında Three Christs dünya prömiyerini 2017 yılında Toronto Film Festivali‘nde yapmış. Ancak sonrasında vizyona girmesi için gerekli desteği bir türlü bulamamış.

Yine IMDB sayfasına göre filmin ABD’deki vizyon tarihi 3 Ocak olarak görünüyor. Ülkemizde ise vizyona gireceği konusunda pek iyimser değiliz…

Three Christs Filminin Fragman

Önceki İçerikThe Call of the Wild Filminden Fragman Geldi
Sonraki İçerikArınma Gecesi 5’in Oyuncuları Belli Oldu Gibi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)