Rotten Tomatoes’a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle

408

Biri yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde, 2020 yılını yalnızca “En biçim bir yıl oldu ya” diye hatırlamak istediğimiz konusunda hepimiz hemfikirizdir. Pandemi dolayısıyla Sinema salonlarının kapalı olduğu, evde tıkılıp kaldığımız bir yıl oldu hepimiz için…

Ertelenen ya da iptal edilen filmler de cabası tabii ki. Bu kadar olumsuzluğa rağmen özellikle dijital platformlarda yayınlanan yapımlar ile yüzümüz biraz gülmedi değil.

Çok sevdiğimiz Rotten Tomatoes da 2020 yılının en iyi 25 filmini eleştirmenlerinin 100 üzerinden puanlamasıyla bir araya getirmiş. Bize de sizlerle paylaşmak düştü…

Karşınızda 2020 Yılının En İyi 25 Filmi

24Blow the Man Down

Rotten Tomatoes'a Göre 2020 Yılının En İyi 25 Filmi Sizlerle
- Reklamlar -

Mary Beth ve Priscilla, balıkçı köyü olan Paskalya Koyu’nda yaşayan iki kardeştir. Anneleri Mary Margaret Connolly’nin vefat etmesi, kardeşler için büyük bir yıkım olur. Kardeşler, annelerinin ölümünün ardından faturalar ve ödenmemiş kredilerle dolu belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalır. Kardeşlerden küçük olan Mary Beth, bu süreçte sorumluluk almaktan kaçarken Priscilla aile dükkanlarının başına geçerek annesinin yerini doldurmaya çalışır. Bunca sıkıntının ardından kardeşler kendilerini bir suçu örtmeye çalışırken bulur. Büyük bir suçu gizlemeye çalışan kardeşler bunun için kasabanın en karanlık sırlarını ortaya çıkarmaya çalışır.

Önceki İçerikNetflix’te İzlenmesi Gereken Yeni Yıl Filmleri
Sonraki İçerikPeaky Blinders 6. Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)