Aslan Kral Animasyon Filminden Yeni Fragman Geldi

462

1994 yılında hayatımıza giren ve efsanevi sahneleriyle çok sevdiğimiz Aslan Kral‘ın yeniden çekiminden kalpleri ısıtacak fragman geldi.

Son yıllarda eski çizgi hikayeleri yeni teknolojiler ile tekrar hayatımıza sokan Disney, 1994 yılında vizyona giren ve tüm zamanların en sevilen ve en iyi animasyon filmleri arasında gösterilen Aslan Kral ile buluşmaya hazırlanıyoruz.

- Reklamlar -

Aslan Kral (2019) Ne Zaman Vizyona Girecek?

The Jungle Book filmi ile 1 Oscar ödülünün de sahibi olan Jon Favreau‘nun yönetmenliğini üstlendiği filmin uyarlama senaryosu ise Jeff Nathanson‘a emanet edilmiş. Çok sevdiğimiz Aslan Kral, 19 Temmuz 2019’da vizyona giriyor olacak.

Aslan Kral (2019) Konusu

Ormanın kralı olan babası Mufasa’ya büyük hayranlık duyan yavru bir aslan olarak mutlu hayat süren Simba, sinsi amcası Scar’ın kötü planlarından bihaberdir. Kral olmak için her türlü kötülüğü yapabilecek kişiliğe sahip Scar, Mufasa’yı öldürdükten sonra Simba için de tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile hayatı alt üst olan Simba ise sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olan ormanların krallığını almak için geri dönecek ve amcası Scar’a yaptıklarının bedelini fazlasıyla ödetecektir…

Aslan Kral (2019) Seslendirici Ekibi

  • Donald Glover – Simba
  • Seth Rogen – Pumbaa
  • Chiwetel Ejiofor – Scar
  • Keegan-Michael Key – Kamari
  • Beyoncé – Nala
  • Billy Eichner – Timon
  • John Oliver – Zazu
  • Eric André – Azizi
  • James Earl Jones – Mufasa

Disney’in bu yıl vizyona giren Dumbo ve Aladdin gibi yeniden çevrimleri ile de sinemaseverlerin karşısına çıkmış olması bir kenara dursun; Aslan Kral ile büyümüş çocukların şimdilerde kocaman insanlar olmuş olması bu yapımı diğer yeniden çevirimler arasında bir adım önde tutuyor. Özellikle duygusal sahneleriyle yine gözlerimizde bir damla yaş ile izleyebileceğimizi de düşünürsek “Yılın Animasyon Filmi” olarak aday gösterilmesi pek de yanlış olmaz diye düşünüyoruz.

Lafı daha fazla uzatmadan Aslan Kral animasyonunun fragmanı ile sizleri baş başa bırakalım…

Aslan Kral (2019) Filminin Fragmanı

Önceki İçerikRambo: Last Blood’dan Fragman Geldi
Sonraki İçerikDark’ın 2. Sezon Fragmanı Sonunda Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)